[inny] klima 115 PSI ale nie mrozi. Ciepła rurka.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bohnooze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 02:29
Auto: Seat Leon 1.6
Silnik: AKL

[inny] klima 115 PSI ale nie mrozi. Ciepła rurka.

Post autor: Bohnooze » czw cze 09, 2022 18:47

Witajcie. Auto to leon. Na małej złaczce zimnej mam jakieś 115 PSI. Klima działa w sposób nastepujacy chłodzi po postoju auta na zimnej jest wtedy np 35 psi i tak przez kilka km i przestaje chlodzić zaczyna grzać ma temp np 15 czy 18 st (powinna miec 4-5). Czyżby coś się zapchało? Np parownik chłodnica osuszacz z filtrem? Czy to objaw zaworu? źle działa? Tylko na początku grubą rurke mam chłodną ale nie tak aby się pociła, później jest już ciepła. Czy w kompresorze (denso) jest jakiś zawór który nawalić może i stąd chłodzi i przestaje? Skoro na zimnym zaworze mam 35 psi (gdy chlodzi) a następnie gdy już nie chlodzi mam 120 psi to raczej kompresor działa coś się zatkało po drodze. nie mogę na serwis jechac bo nie mam kasy terminy też są żadne za 2 tyg za miesiac. Zapchany osuszacz działałby w ten sposob że blokowałby sklaplacz?



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[inny] Re: klima 115 PSI ale nie mrozi. Ciepła rurka.

Post autor: luckyboy » pt cze 10, 2022 09:23

Nie zaczyna grzać tylko przestaje chłodzić...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[inny] Re: klima 115 PSI ale nie mrozi. Ciepła rurka.

Post autor: grg474 » pt cze 10, 2022 17:42

Jak przestaje chłodzić to sprzęgło klimatyzacji jest załączone czy rozłączone (kręci się wewnętrzne koło kompresora) - bo zakładam, że masz Leona I


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości