[mk4] przekładka klimy z akl do apf

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

haxi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 08, 2022 10:01

[mk4] przekładka klimy z akl do apf

Post autor: haxi » pn maja 09, 2022 20:01

witam po krótce postaram sie opisać moj nietypowy problem. Otóż idąc za namowa "znajomego mechanika" ktory miał całyy samochód 1.6 akl na czesci wcisnał mi klime no i mam ... przełożył mi klime z ww akl do mojego apf oba samochody rocznik 00 co zostało zrobione: wciagnieta wiazka klimy z akl podpiete kable pod bezpieczniki oraz wszystkie kable co komunikowały sie z licznikiem po włączeniu klimy samochod podbija obroty, mozna tez diagnozować klime przez obd pproblem jest z tym ze są błędy wentylatorów (zwarcie do masy). gosciu twierdzi ze jest problem ze sterownikiem wentylatorów ale dokonczyć nie chce ! w moim 1.6 apf jest sterownik wentylatorów o numerze 1J0919506M sa 2 kostki jedna duza druga mała w tej mniejszej jest 6 pin z czego 4 sa uzywane (86a, 86b, mot.1, mot.2) z AKL pobrany został sterownik o numerze 1J0919506K, 14 pinowa wtyczka w tej wtyczce jest tak:


dodam ze dzwoniłem do różych sklepów moto i pytałem o sterownik wentylatorów do 1.6 apf z klima to mi wszyscy mowili ze maja w bazie ze powinien sterownik wentylatorów nr 1J0919506L

pin1(czerwono czarny): do kostki 14 pinowej koło akumulatora w pin 13 aklu dalej ten pin był "ślepy"
pin2 (biały): do czujnika tego na rurce klimy i do pomaranczowej kostki w podszybiu
pin3 usty
pin4 (czerwono siwy): do bezpiecznika w kabinie
pin5: mostek z pinem 14
pin6 (brazowo czarny): do punktu masowego
pin 7 (czerwono zółty): do czujnika w chłodnicy 3 pinowego pobranego z akl(u mnie jest 2 pinowy)
pin8 (brazowo niebiueski): do climatronika
pin9 (czarno niebbieski): do bezpiecznika po zapłonie w akl połączone to było z tym czujnikiem na rurce
pin10(zieono czarny): do kompresora
pin11(brązowo biały): do białej kostki podszybia
pin12(czarno biały): do climatronica
pin13 (fioletowo żłółty): do climatrona
pin14 (zielono zółty): mostek do pinu 5 w tej samej kostce

oba auta maja liczniki po can (jagera).
przy całej procedurze byłem. Miało być ładnie pieknie miało wszystko działać i byc p&p bo to precież ten sam samochód. dzwoniłem po okolicznych warsztatach.. jak wiadomo każdy mowi zeby dokonczył ten kto zaczął...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości