[mk4] Wymiana osuszacza oraz sprężarki GOLF IV 1.9 TDI AHF

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

denat22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 24, 2020 10:26

[mk4] Wymiana osuszacza oraz sprężarki GOLF IV 1.9 TDI AHF

Post autor: denat22 » pn maja 17, 2021 13:10

Witam,

panowie mam pytanie, będę się zabierał za wymianę sprężarki klimatyzacji i od razu chce wymienić osuszacz, ale nigdy tego nie robiłem w GOLFIE IV. Czy jest szansa wymienić go bez demontaż zderzaka oraz lampy ? Z tego co widzę jest tam mało miejsca. Czy mogę prosić o jakieś porady? . Z góry dzięki .



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Wymiana osuszacza oraz sprężarki GOLF IV 1.9 TDI AHF

Post autor: Hubi14 » śr maja 19, 2021 22:47

ogólnie zderzak w Golfie IV zrzucić to nie jest jakieś super wyzwanie.. a moja rada jest taka, że lepiej jedź do serwisu od klimy, bo po takim rozszczelnieniu to należy zaraz po montażu osuszacza "wypróżniować" układ aby usunąć z niego resztki wilgoci które tam są.



denat22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 24, 2020 10:26

[mk4] Re: Wymiana osuszacza oraz sprężarki GOLF IV 1.9 TDI AHF

Post autor: denat22 » czw maja 20, 2021 08:39

Hubi14 pisze:
śr maja 19, 2021 22:47
ogólnie zderzak w Golfie IV zrzucić to nie jest jakieś super wyzwanie.. a moja rada jest taka, że lepiej jedź do serwisu od klimy, bo po takim rozszczelnieniu to należy zaraz po montażu osuszacza "wypróżniować" układ aby usunąć z niego resztki wilgoci które tam są.
Może nie jest wyzwanie, ale wole się upewnić czy się da bez demontażu.. Co do montażu osuszacza to robię to na warsztacie gdzie mam urządzenie do klimatyzacji i zaraz po zamontowaniu osuszacza będę sprawdzał.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Wymiana osuszacza oraz sprężarki GOLF IV 1.9 TDI AHF

Post autor: Hubi14 » pt maja 21, 2021 21:58

ciężko Ci będzie bo z tego co pamiętam to jedno przyłącze jest chyba od spodu przykręcane, jak masz kanał albo podnośnik kolumnowy samochodowy to pewnie się da, jak robisz na kołach poświęć 10 minut extra na demontaż zderzaka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości