[mk5] Brak ogrzewania - nawiew działa

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Balanga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 20, 2021 12:06
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: VW. Golf 5 Z 2008 r. TDI 1.9 / 105

[mk5] Brak ogrzewania - nawiew działa

Post autor: Balanga » sob lut 06, 2021 00:56

Witam :kwiatek:
Odebrałam Golfa 5 z warsztatu po dużym przeglądzie (i naprawie) ale Panowie nie dopatrzyli się iż ogrzewania nie ma. :banghead: Wracałam do domu było około 13 st mrozu . Korek niesamowity nawiew był ale zimny ,no dalej nie będę komentować :los2: .Tyle kasy zapłaciłam w tym warsztacie i znowu kłopot bo nie wiem gdzie mogę to naprawić , chodzi mi o dobrego mechanika który z sercem podejdzie do tematu. A-ha na fakturze mam kody usterek ; Błąd 00229 - 01271 silnik klapy V68 czarna magia ale jest zima i musze do pracy dojeżdżać . :elegant:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8994
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk5] Re: Brak ogrzewania - nawiew działa

Post autor: marcin7x5 » sob lut 06, 2021 12:22

Zależy co robili w twoim aucie na tym dużym przeglądzie. Być może to ich wina i w takim razie jedź na reklamację. Wydałeś kasę to oczekuj tego aby działało wszystko. Rozumiem że przed przeglądem ogrzewanie działało.
Usterka klapy w układzie nadmuchu może powodować że nie odcina dopływu zimnego powietrza do kabiny i stąd brak ogrzewania.



Awatar użytkownika
Balanga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 20, 2021 12:06
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: VW. Golf 5 Z 2008 r. TDI 1.9 / 105

[mk5] Re: Brak ogrzewania - nawiew działa

Post autor: Balanga » wt lut 16, 2021 00:10

Witam :kwiatek:
Powodem braku ogrzewania był silniczek regulacji nawiewów :bajer: został wymieniony i już jest ciepełko :okej: . . Dziękuję za odpowiedź :panna:
Pozdrawiam :elegant:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości