[mk4] Po odgrzybianiu klimy mam chemiczny smród w aucie

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

[mk4] Po odgrzybianiu klimy mam chemiczny smród w aucie

Post autor: harvard » ndz sty 03, 2021 09:32

W zeszłym roku miałem serwisowaną klime (uzupełniony czynnik). Jednak z nawiewów trochę śmierdziało. Zdjąłem poszycie pod schowkiem i preparatem na bazie izopropylu popryskałem dość obficie parownik. Zapach stęchlizny zniknął, jednak po dziś dzień jest taki mocny smród chemiczny. Ozonowałem ostatnio auto i czuć było zapach po ozonowaniu, ale już inny niż przed. Jednak ostatnio ten chemiczny zapach znowu zaczyna się pojawiać. Czytałem, że gdzie na jakiejś tacy w okolicy skraplacza może być reszta płynu do odgrzybiania. Szmatką w okolicy skraplacza wycierałem, jednak bezskutecznie. Dodatkowo w komorze silnika zauważyłem, że osuszacz jest zapocony. Czy on może być przyczyną tego smrodu. Martwego zwierzaka w komorze silnika wykluczyłem, szukałem świeciłem latarką i nic. Już nie wiem od czego zacząć diagnozę tym bardziej, że z nawiewu tego smrodu nie czuć. Gdy wejdę do auta bez jego odpalania czuć ten smród.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości