[mk6] Słychać chrobotanie po wyłączeniu obiegu zamkniętego

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stillo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 19, 2008 15:43
Lokalizacja: rybnik

[mk6] Słychać chrobotanie po wyłączeniu obiegu zamkniętego

Post autor: stillo » pt lis 13, 2020 19:36

Podczas powrotu z pracy usłyszałem coś dziwnego. Dziwne przeskakiwanie z głębi deski po stronie pasażera. Dzieje się to po włączeniu zapłonu nawet na wyłączonej dmuchawie. Hałas wydobywa się z okolic schowka pasażera. Po włączeniu obiegu zamkniętego dźwięk cichnie. Wszystkie kierunki nawiewów działaja. Zmiana prędkości też.
VCDS nie widzi błedów w klimie. Wyuczenie nastaw podstawowych też przebiega bez problemu. słychać jak się klapy otwierają i domykają do końca. Chrobotanie słychać po wyłączeniu obiegu zamkniętego... po jego włączeniu następuje cisza. Czasami to chrobotanie słychać krócej a czasami dłużej aż ucichnie....do kolejnego użycia obiegu zamkniętego
To chrobotanie jak już występuje to na kilka sekund ucichnie i znowu cos kilka sekund miele i znowu ucichnie. Wydaje mi sie ze to nie jest dźwięk jakby coś przeskakiwało albo by się zacinało.

bez filtra powietrza
https://www.dropbox.com/s/oaumcyn0spqe2 ... 8.mp4?dl=0 telefon pod schowkiem pasazera



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk6] Re: Słychać chrobotanie po wyłączeniu obiegu zamkniętego

Post autor: grg474 » sob lis 14, 2020 19:51

silniczek sterujący klapkami lub same połączenia (cięgła, zębatki) - nie wiem czy masz wersję z 1 silniczkiem czy 2


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości