[mk7] Montaż fabrycznego Webasto lub akcesoryjnrgo

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mmagikk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob maja 09, 2009 16:50
Lokalizacja: Bytom

[mk7] Montaż fabrycznego Webasto lub akcesoryjnrgo

Post autor: mmagikk » wt lis 10, 2020 23:06

Hej panowie oraz panie.
Mam pytanie odnośnie montażu fabrycznego Webasto . Widzę że na portalu aukcyjnym jest ogloszenie montażu za 5500 . Natomiast z chęcią zrobił bym to samemu. Pełen zestaw z wiązkami to most ok 1700 zł. Jeśli chodzi o manualne podłączenie też spoko.ale problem mam z podłączeniem elektrycznym. Szukałem schematów lub tutorialow ale wierzcie mi nie ma nic konkretnego. Fabryczne instrukcje Webasto nie rozwiewają wątpliwości . Być może ktoś z was przechodził już przez to i jest w stanie coś podpowiedzieć ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk7] Re: Montaż fabrycznego Webasto lub akcesoryjnrgo

Post autor: grg474 » śr lis 11, 2020 09:44

nie ma problemu - schemat można przecież zdobyć. Masz Cilmatronic? Chcesz startować z pilota czy jak

Potrzebujesz zasilanie z bezpiecznika, masę - doprowadzić CAN do bramki CAN.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

mmagikk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob maja 09, 2009 16:50
Lokalizacja: Bytom

[mk7] Re: Montaż fabrycznego Webasto lub akcesoryjnrgo

Post autor: mmagikk » śr lis 11, 2020 11:44

Hej . Greg Wygląda to tak że fajnie by było jakby było wpięte fabrycznie bo auto jest jeszcze na gwarancji. Natomiast nie zależy mi na tym specajlnie zebym nie mógł odpuścić.

Masy i plusy spoko jest to do ogadnięcia bez wiekszego problemu. Nie wiem natomiast gdzie wpiąć się z Canem. A dodatkowo wiem że trzeba podmienić panel klimatyzacji.

Jeśli chodzi o uruchamianie to pilot jest jednak najwygodniejszy.

Przy instalacji nie fabrycznej bo już nad tym też się trochę główkowałem czyli tak zwanym analogiem problem występuje z wysterowaniem wentylatorów. Bo nie można po hamsku się wpięć w zasilanie tylko podobno jest sterowane canem. Wyczytałem że trzeba by było posiadać jakiś przekaźnik. CAN-LIN który też trzeba odpowiednio " programować " Po prostu paranoja ...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk7] Re: Montaż fabrycznego Webasto lub akcesoryjnrgo

Post autor: grg474 » czw lis 12, 2020 00:15

panel wymieniasz jak chcesz mieć włączanie i wyłączanie z przycisku klimatyzacji. np. ja mam w eosie webasto (montowałem) + panel ale panel mi służy tak naprawdę do wyłączania, a w A3 mam tylko pilot. (no chyba że w g7 jest inaczej - sam panel nie jest drogi)
Jak ci się nie spieszy to będę montował z kumplem w touranie 2019 to mogę zrobić fotkę gdzie się wpiąłem. A jak ci się spieszy to moduł CAN masz w okolicy kierownicy więc pin 10 i 20 to twój CAN dla webasta, natomiast prawidłowo to na lewo od pedału sprzęgła masz czerwoną wtyczkę w której w pinie 12 i 11 masz ten sam CAN. Bezpiecznik dla webasta to 37 pod maską. Piec montujesz poniżej prawej lampy po zdjęciu zderzaka. Pamiętaj ze jeśli piec Vevo to pompka paliwa pod ten piec musi być.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

mmagikk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob maja 09, 2009 16:50
Lokalizacja: Bytom

[mk7] Re: Montaż fabrycznego Webasto lub akcesoryjnrgo

Post autor: mmagikk » czw lis 12, 2020 08:58

Z tego co się orientowałem to wszelkie ustawienia przeprowadza się z wyświetlacza ( ustawienie i programowanie) sam przycisk na panelu klimatyzacji nie za bardzo mnie interesuje :) a jak wygląda sytuacja z programowaniem takiego pieca ?
PS kiedy bedziesz się brac za tego tourana ? fotorelacja jest zawsze spoko :)) Nie dopowiedziałem natomiast montazż bedzie przeprowadzony w seacie leonie z 18r. a nie w golfie alejako że jest to w zasadzie bliźniacze rozwiązanie to wydaje mi się że nie bedzie z tym problemu. Aż biore sie za szukanie kompletu na allegro :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości