[mk7] Nie dmucha z nawiewów pomimo działającego wentylatora

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lopezpb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 02, 2018 11:53

[mk7] Nie dmucha z nawiewów pomimo działającego wentylatora

Post autor: lopezpb » sob sie 08, 2020 07:15

Dzisiaj jadąc na wakacje przy temp 34 stopnie nagle zaczęło robić się ciepło w aucie. Na początku myślałem, że klima padła, ale okazało się, że powietrze w ogóle nie leci z nawiewów, bez znaczenia czy ustawione jest na nogi, szybę czy do środka czy auto. Wentylator dmucha i zmienia siłę nadmuchu, ale powietrze nie przedostaje się dalej, coś je "blokuje".Ciekawe również, że na ustawieniu auto, czujnik temperatury prawdopodobne dostaje prawidłowy odczyt, bo nie ustawia wentylatora na max'a.
Wyciągnąłem filtr kabinowy i czuć jak wentylator dmucha. Podejrzewam, że któraś z klapek zablokowała przepływ powietrza.

Czy możecie podpowiedzieć od czego zacząć sprawdzanie? która klapka może zablokować całe powietrze?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk7] Re: Nie dmucha z nawiewów pomimo działającego wentylatora

Post autor: grg474 » ndz sie 09, 2020 14:27

klapka obiegu wewnętrznego - tam masz system 2 klap - obecnie masz zablokowany wlot z zewnątrz oraz wlot obiegu wewnętrznego


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Nie dmucha z nawiewów pomimo działającego wentylatora

Post autor: flo89 » pn sie 10, 2020 07:03

możesz próbować zrobić adaptację klapek (reset ich pozycji), na YT znajdziesz poradnik, co wcisnąć na panelu aby to się zadziało


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

lopezpb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 02, 2018 11:53

[mk7] Re: Nie dmucha z nawiewów pomimo działającego wentylatora

Post autor: lopezpb » pn sie 24, 2020 09:14

Klapy resetowałem, bez rezultatu. Bezpieczniki są ok. Zauważyłem, że jak przestanie wiać to wystarczy wyłączyć klimę (AC) na chwilę i zaczyna dmuchać. Jakieś pomysły? Jak za pomocą VCDS sprawdzić czujniki temp? oraz klapy?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości