[mk5] Zginęło zasilanie wentylatorów chłodnicy

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jg71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 20, 2020 12:27

[mk5] Zginęło zasilanie wentylatorów chłodnicy

Post autor: jg71 » sob cze 20, 2020 14:57

mk5, maj-2005rok. 1.9 tdi .BKC.
Witam, przekopuję forum od paru dni ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na problem z którym się zetknąłem. Po wymianie obu wentylatorów na nowe (większy był martwy, małego zmieniłem dla pewności) zniknął plus na czerwonym grubym przewodzie zasilającym główny (większy) wiatrak. Cała zabawa zaczęła sie od pomysłu uruchomienia od dawna nie działającej klimy. Więc pod "nóż" poszedł kompresor, chłodnica, wiatraki i pozostały związany z klimą osprzęt. Stan na chwilę obecną jest taki że chłodnym powietrzem w kabinie ładnie dmucha ale nie działają wentylatory na chłodnicy. Wcześniej nie działały z powodu usterki głównego wiatraka (zasilanie na kablu było), teraz nie działają bo zniknął plus na kablu po wymianie wentylatora na nowy. Sterownika pracy wentylatorów umieszczonego na lewej przedniej podłużnicy pod akumulatorem o którym tak często piszecie w tym golfie nie ma. Bezpieczniki podobnie jak przekaźniki pod maską i w kabinie sprawdzone, podpięcie pod komputer nie pokazuje błędów, ale pokazuje np. że oba wiatraki chodzą podczas gdy fizycznie stoją w miejscu, czujniki klimy i silnika sprawne, ciśnienie w klimie też OK, termostat OK. No i jestem w kropce, teoretycznie OK "a wyszło jak zwykle". Gdzie jeszcze mogę szukać w/w plusa? Bo nie ma teraz ani chłodzenia klimy, ani chłodzenia silnika, a ta zabawa zaczyna być zbyt kosztowna i frustrująca. :banghead: Jesteście chyba ostatnią deską ratunku. Pozdrawiam
P.S.
Skąd idzie sterowanie wentylatorami jeśli nie ma sterownika pod akumulatorem?



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[mk5] Re: Zginęło zasilanie wentylatorów chłodnicy

Post autor: marmi m » sob cze 20, 2020 16:28

Moduł wentylatorów w tym aucie jest w wentylatorze jako wymienna częśc

Obrazek


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

[mk5] Re: Zginęło zasilanie wentylatorów chłodnicy

Post autor: waski1 » sob cze 20, 2020 21:39

jg71 pisze:
sob cze 20, 2020 14:57
Gdzie jeszcze mogę szukać w/w plusa?
Bezpiecznik SA 3
https://bezpieczniki.net/volkswagen-gol ... i-schemat/
jg71 pisze:
sob cze 20, 2020 14:57
Skąd idzie sterowanie wentylatorami jeśli nie ma sterownika pod akumulatorem?
Z sterownika silnika /przewód cienki/



jg71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 20, 2020 12:27

[mk5] Re: Zginęło zasilanie wentylatorów chłodnicy

Post autor: jg71 » ndz cze 21, 2020 03:38

Dziękuję, w wolnej chwili sprawdzę i dam znać co wyszło. Zastanawiam się jeszcze nad zbieżnością zaniku plusa , a wymianą wentylatora na nowy. Mam nadzieję że zamontowałem wentylator z modułem , a nie taki bez - do wersji na moduł przykręcany do podłużnicy. Zakładam że technicznie to możliwe. Dziękuję raz jeszcze.



jg71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 20, 2020 12:27

[mk5] Re: Zginęło zasilanie wentylatorów chłodnicy

Post autor: jg71 » czw cze 25, 2020 17:56

Temat ogarnięty, klima działa bez problemu podobnie jak wentylatory. Pomogło "pójście po kablu" do skrzynki bezpieczników. Odpowiedzialnym za wentylatory w moim golfie nie był SA3 tylko F54, ...F54 -J293 – Jednostka sterująca wentylatora grzejnikowego (do maja 2005 r.)
Nie przydzielony (od maja 2005 r.) ...bezpiecznik OK - brakowało styku. Temat do zamknięcia. Dziękuję za pomoc i wskazówki. Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości