[mk7] Lokalizacja parownika klimatyzacji Golf VII 2.0 TDI 150KM

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bartek1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 23, 2010 20:13
Lokalizacja: Warszawa

[mk7] Lokalizacja parownika klimatyzacji Golf VII 2.0 TDI 150KM

Post autor: Bartek1980 » ndz maja 03, 2020 21:06

Witam, mam problem z lokalizacją parownika klimy w VW Golf VII 2013r 2.0 TDI 150km, zdjąłem wężyk doprowadzający zimne powietrze do schowka i wsadziłem kamerkę, znalazłem małą chłodnice a ale czy jest to parownik od klimy czy nagrzewnica to nie wiem. Proszę o pomoc w lokalizacji parownika klimy najlepiej jakaś foto porada lub dokładny opis gdzie szukać. Może to co znalazłem przez ten wąż doprowadzający powietrze do schowka to parownik? Proszę o pomoc forumowiczów



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk7] Re: Lokalizacja parownika klimatyzacji Golf VII 2.0 TDI 150KM

Post autor: grg474 » ndz maja 03, 2020 22:26

w kolejności jest tak: filtr ppyłkowy > wentylator > parownik > klapa regulacji temperatury > nagrzewnica wodna > PTC (grzałka elektryczna) > kalpa regulacji nogi/twarz/szyba


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Lokalizacja parownika klimatyzacji Golf VII 2.0 TDI 150KM

Post autor: flo89 » pn maja 04, 2020 07:23

Obrazek

Numer 6 to parownik


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Bartek1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 23, 2010 20:13
Lokalizacja: Warszawa

[mk7] Re: Lokalizacja parownika klimatyzacji Golf VII 2.0 TDI 150KM

Post autor: Bartek1980 » pn maja 04, 2020 22:04

Dzięki za pomoc, zdjęcie potwierdziło moje przypuszczenia co do lokalizacji parownika i udało się.



Bartek1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 23, 2010 20:13
Lokalizacja: Warszawa

[mk7] Re: Lokalizacja parownika klimatyzacji Golf VII 2.0 TDI 150KM

Post autor: Bartek1980 » pn maja 04, 2020 22:53

1. Wyjmujemy filtr kabinowy. Jest on za schowkiem, otwieramy schowek i wyjmujemy zaślepkę za którą jest filtr.
2. Wyjmujemy silnik dmuchawy znajdujący się pod schowkiem w nogach pasażera za piankową osłoną którą trzymają dwa plastikowe wkręty odkręcane ręcznie. Za nią znajduje się wentylator, odpinamy przewód zasilający, przekręcamy lekko w prawo i wychodzi z zatrzasków. Po wyjęciu ukazuje nam się kanał po lewej stronie który prowadzi do parownika tam zaaplikowałem środek do dezynfekcji klimy Wurth . Potem zdemontowałem wąż doprowadzający zimne powietrze do schowka i tam też psiknąłem na parownik z drugiej strony. Do preparatu dołączony jest długi wężyk który rozpyla preparat. Ja do końca tego wężyka przymocowałem koniec kamerkę endoskopu z aliexpres owinąłem drutem miedzianym żeby usztywnić rurkę do aplikacji i aby była możliwość manewrowania końcem dyszy. kamerkę podłączyłem pod tablet i mając jakikolwiek obraz spryskałem cały parownik z obu stron, najpierw przez kanał za dmuchawą a potem przez otwór doprowadzający zimne powietrze do schowka, pod tym otworem znajduje się jakaś elektronika żółta wtyczka duża trzeba ją zabezpieczyć aby nie wyciekł na nią preparat.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości