[mk7] Koszt i sens serwisu klimatyzacji w 3-letnim aucie

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

elektroszok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 31, 2016 18:29

[mk7] Koszt i sens serwisu klimatyzacji w 3-letnim aucie

Post autor: elektroszok » wt sty 07, 2020 14:57

Cześć, chciałbym zapytać ile mniej więcej powinien kosztować serwis klimatyzacji i jak często go robić.

Golf 7 (3-letni) / ASO Wrocław:
* 270zł robocizna
* 299zł dezynfekcja + wymiana filtra przeciwpyłkowego
* 200-500zł czynnik chłodzący (zależnie od brakującej ilości)

Czy to nie jest dużo (nawet jak na ASO)?
Może poleci ktoś sprawdzoną alternatywę we Wrocławiu (byle nie jakiś namiot pod marketem)?

Drugie pytanie - czy w ogóle to ruszać jeśli działa? Jeśli dobrze pamiętam, to filtr kabinowy i tak wymieniają co jakiś czas na przeglądzie rocznym, a dezynfekcji nie czuję potrzeby (nic nie śmierdzi, nie palę, nie wożę zwierząt ani dzieci, nie mam alergii).

Pozdro



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk7] Re: Koszt i sens serwisu klimatyzacji w 3-letnim aucie

Post autor: Hubi14 » śr sty 08, 2020 16:35

wymiana filtra i dezynfekcja nie zaszkodzi nawet jak nic nie śmierdzi, grzyb i tak się tam zalega (wilgoć, ciepło i ciemno) a czynnik jeżeli jest ten r-1234yf to sam w sobie tani nie jest...



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[mk7] Re: Koszt i sens serwisu klimatyzacji w 3-letnim aucie

Post autor: marmi m » czw sty 09, 2020 22:39

Owszem jest sens zrobienia klimatyzacji w 3-letnim aucie, zacznijmy od tego ze filtr kabinowy wymień sobie sam, kosztuje grosze a wymiana to dosownie 3 minuty, szkoda płacić fortune za filtr i wymianę.

Jak z klimy zacznie śmierdzieć to ciut póżno na dezynfekcję, klima to układ w którym jest ciepło, ciemno i wilgotno czyli wymarzone miejsce do rozwoju grzybów, pleśni itd, póki nie śmierdzi można też kupić w sklpie preparat biobójczy w aerozolu który po prostu stawia się w aucie i czeka 20 minut, koszt jakies 25-40zł.

W golfie 7 nadal jest czynnik r134a natomiast ma to do siebie ze ubywa go troszkę z układu zawsze, natomiast czujnik ciśnienia nie pozwoli uruchomić klimy dopiero jeśli zejdzie ok 50% czynnika, a niższy poziom to słabsze działanie układu i męczenie sprężarki, więc po 3 latach warto nabić klimę.

Co do cen to według mnie ASO zwariowało, jedź do normlanego warsztatu i zrobią pełen serwis za połowę ceny jak nie jeszcze mniej.

przepraszam ale podłaczenie kombajnu do układu to żadna filozofia a średnia cena to ok 50 zl podłaczenie maszyny i ok 30zł za każde brakujące 100 gram czynnika.


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Koszt i sens serwisu klimatyzacji w 3-letnim aucie

Post autor: flo89 » pt sty 10, 2020 07:56

wszystko się zgadza z tymi cenami jak kolega wyżej pisze, tylko znowu nie można przesadzić żeby się nie okazało, że pojedziesz do pana mirka mechanika który oszczędza na czynniku i nabije ci propanu butanu czy innego świństwa jakie chłodnicy "mirkowie" potrafią sprowadzić ze wschodu bo taniej. Oczywiście bez atestów.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk7] Re: Koszt i sens serwisu klimatyzacji w 3-letnim aucie

Post autor: wesol » pt sty 10, 2020 11:24

Klima się włączy nawet jak będzie 10 procent czynnika. Nieraz nabijalem na test szczelności np 50 gram czy 80 gram.
Ceny poszły do góry. 100 gram czynnika to koszt 35 zł w zwykłym warsztacie a nawet i więcej. Więc jak pusty układ to 200-300 zl. Osobno się płaci za podłączenie maszyny jako amortyzacja sprzętu. Filtry i odgrzybianie to zależy jakie. Od ozonowania po środki chemiczne. Też myślę że od 100 zł najmniej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

elektroszok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 31, 2016 18:29

[mk7] Re: Koszt i sens serwisu klimatyzacji w 3-letnim aucie

Post autor: elektroszok » pn sty 13, 2020 12:52

Dziękuję za odpowiedzi. Tak czułem że ceny absurd i postanowiłem pojechać gdzieś indziej.

flo89 widzę, że jesteś z Wrocławia; polecisz jakiegoś Mirka od klimatyzacji?



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Koszt i sens serwisu klimatyzacji w 3-letnim aucie

Post autor: flo89 » pn sty 13, 2020 14:33

W swoim osobiście nic przy klimie jeszcze nie robiłem, w żony polo (2016) wymienialiśmy skraplacz. Bardzo dobra cena za całą obsługę i szybko poszło. Mogę zatem polecić Bosch car service w siechnicach koło wrocławia.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości