[mk4] Czujnik nasłonecznienia golf 4

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Predator17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr paź 23, 2019 20:13
Auto: GOLF IV 1.9 TDI
Silnik: ATD

[mk4] Czujnik nasłonecznienia golf 4

Post autor: Predator17 » pn gru 23, 2019 15:45

Witam ma pytanie jak zdemontowac czujnki naslonecznienia czy jest moliwosci zdjaci karatki nawiewu na szybe przednia i go wyciagnać czy trzeba zdejmowac cały kokpit.



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

[mk4] Re: Czujnik nasłonecznienia golf 4

Post autor: szefol84 » pn gru 23, 2019 23:24

idzie go wyciągnąć, jednak masz 90% szans na połamanie zaczepów ponieważ są one klejone do kokpitu.
Żeby wyciągnąć sterownik musisz wyciągnąć wpierw kratkę nawiewu.



Predator17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr paź 23, 2019 20:13
Auto: GOLF IV 1.9 TDI
Silnik: ATD

[mk4] Re: Czujnik nasłonecznienia golf 4

Post autor: Predator17 » wt gru 24, 2019 12:59

szefol84 pisze:
pn gru 23, 2019 23:24
idzie go wyciągnąć, jednak masz 90% szans na połamanie zaczepów ponieważ są one klejone do kokpitu.
Żeby wyciągnąć sterownik musisz wyciągnąć wpierw kratkę nawiewu.
Dzięki zobacze moze sie uda a jak nie to poczekam do wiosny.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

[mk4] Re: Czujnik nasłonecznienia golf 4

Post autor: michaf1994 » sob sty 18, 2020 23:32

Wyjmij tylko środek co jest ten czujnik - zaślepione w kratce. Jakoś za każdym razem ładnie wychodzi i nic nie połamałem - szczęśliwe to pozostałe "10%". Sprawdź zdjęcia w Google jak to wygląda, to zrozumiesz. Tylko niech Ci kostka nie ucieknie - warto jakąś trytkę na chwile do niej przyczepić jeżeli masz zamiar tak zostawić na dłużej



Predator17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr paź 23, 2019 20:13
Auto: GOLF IV 1.9 TDI
Silnik: ATD

[mk4] Re: Czujnik nasłonecznienia golf 4

Post autor: Predator17 » pt mar 06, 2020 22:50

michaf1994 pisze:
sob sty 18, 2020 23:32
Wyjmij tylko środek co jest ten czujnik - zaślepione w kratce. Jakoś za każdym razem ładnie wychodzi i nic nie połamałem - szczęśliwe to pozostałe "10%". Sprawdź zdjęcia w Google jak to wygląda, to zrozumiesz. Tylko niech Ci kostka nie ucieknie - warto jakąś trytkę na chwile do niej przyczepić jeżeli masz zamiar tak zostawić na dłużej
A zapomniałem odpisać faktyczne miales racje czujnik poprostu odskakuje ladnie nic sie nie urwie u mnie sie okazalo ze wtyczka zeskoczyla i tyle.A propo mam takie pytanko o klimatyzowany schowek bi cztalem ze trzba samemu doprowadzic kanal z zimnym powietrzem a umnie jest tak ze jak wlacze klime to w schowku jest normalnie zimno i to bardzo wiec o co moze chodzic z tym mam climatronic lecz w schowku nie mam zadnego rwgulatora itp?



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

[mk4] Re: Czujnik nasłonecznienia golf 4

Post autor: michaf1994 » ndz mar 08, 2020 09:42

Chłodzi Ci po prostu od skrzyni nawiewu - ten element klimy od chłodzenia jest w tym miejscu mniej więcej ze schowkiem. Osobiście jednak polecam zrobić klimatyzowany schowek. Najłatwiej na zestawie z passata b5 mi się robiło - wystarczy zdjąć deskę i miniszlifierką wyciąć dziurkę na wężyk jak na fotach w poradzie. Jedno popołudnie, a zawsze lepiej. Jak Ci zimno w schowku bez tego, to sprawdź czy nie brakuje osłony między schowkiem i skrzynią - taka pianka. Do tego pamiętaj, żeby sprawdzać latem, a nie zimą - zimą zawsze chłodno w całym autku niestety.



Predator17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr paź 23, 2019 20:13
Auto: GOLF IV 1.9 TDI
Silnik: ATD

[mk4] Re: Czujnik nasłonecznienia golf 4

Post autor: Predator17 » czw mar 12, 2020 18:42

michaf1994 pisze:
ndz mar 08, 2020 09:42
Chłodzi Ci po prostu od skrzyni nawiewu - ten element klimy od chłodzenia jest w tym miejscu mniej więcej ze schowkiem. Osobiście jednak polecam zrobić klimatyzowany schowek. Najłatwiej na zestawie z passata b5 mi się robiło - wystarczy zdjąć deskę i miniszlifierką wyciąć dziurkę na wężyk jak na fotach w poradzie. Jedno popołudnie, a zawsze lepiej. Jak Ci zimno w schowku bez tego, to sprawdź czy nie brakuje osłony między schowkiem i skrzynią - taka pianka. Do tego pamiętaj, żeby sprawdzać latem, a nie zimą - zimą zawsze chłodno w całym autku niestety.
Ok dzięki spr .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości