[mk6] Wymiana pasa przedniego. Zimne chłodnice 1.6 CAYC

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Krissu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 01, 2019 15:56

[mk6] Wymiana pasa przedniego. Zimne chłodnice 1.6 CAYC

Post autor: Krissu » ndz gru 01, 2019 16:05

Witam!


Silnik 1.6 TDI CAYC
Otóż jestem po kolizji z dzikiem. Uszkodzeniu uległ pas przedni, zbiorniczek od spryskiwaczy i zestaw chłodnic (wygięły się. Odczynnik klimatyzacji i płyn nie wyciekł).

Żeby mieć spokojną głowę na przyszłość wymieniłem cały pas przedni wraz ze wszystkimi chłodnicami. Dawca 2.0 tdi. Rozmiarowo wszystkie elementy pasowały do siebie. Zmianie uległ jedynie wentylator. W 1.6 był jeden. W 2.0 są dwa. Po zmianie działają normalnie. Płyn chłodniczy został wymieniony ( nie ściekł cały. Dolałem tylko około 2,5-3l). Następnie odpowietrzyłem układ i tu pojawił się problem.

Samochód zaczął się strasznie szybko nagrzewać.
Po 4-5 kilometrach temperatura cieczy jest już na dosyć wysokim poziomie. Nie ma jakichś skoków bo stoi stale na poziomie 90 stopni.

Temperatura oleju skacze od 90 do 97 stopni

Najbardziej martwi mnie zimna chłodnica i wszystkie węże do niej wiodące. Co może być przyczyną takiego zachowania?

Może uderzenie sprawiło, że syf z chłodnicy zablokował jakiś wąż? Pompa wody wymieniana 40 tys kilometrów temu. Termostat? Siła uderzenia nie była tak duża, żeby elementy "głębiej" schowane to odczuły.

Jedynie co zauważyłem to zgrubienie na jednym wężu. Doradźcie proszę jak mogę pozbyć się tego kłopotu.


Obrazek
Obrazek
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości