[inny] Brak ciepłego powietrza

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gizol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: czw mar 08, 2012 10:04
Auto: Seat leon ST

[inny] Brak ciepłego powietrza

Post autor: Gizol » wt paź 15, 2019 08:29

Witam.
Samochód to Seat Leon 150KM, rok produkcji 2014. Problem polega na tym, że po ustawieniu temperatury na 28 stopni od strony pasażera nie leci ciepłe powietrze tylko chłodne. Od strony kierowcy jest wszystko ok.
Jest ktoś w stanie pomóc, co mogło się stać?
Dziękuję i pozdrawiam...



Gizol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: czw mar 08, 2012 10:04
Auto: Seat leon ST

[inny] Re: Brak ciepłego powietrza

Post autor: Gizol » czw paź 17, 2019 08:35

Nikt nic nie pomoże, ktoś coś?

Dodam, że byłem na diagnostyce klimy, błędów nie ma. Testy nastawy jak i reset klimy nic nie pomaga. Eketryk kazał patrzeć silniczek. Pytanie który to jest tod ogrzewania. Ten zaraz za schowkiem czy bardziej w głębi konsoli po lewej stronie.



Gizol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: czw mar 08, 2012 10:04
Auto: Seat leon ST

[inny] Re: Brak ciepłego powietrza

Post autor: Gizol » czw paź 17, 2019 08:38

A to forum to jeszcze działa?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[inny] Re: Brak ciepłego powietrza

Post autor: grg474 » czw paź 17, 2019 15:48

tak - działa. Przyczyny mogą być 2 - albo czujnik temp po stronie pasażera albo silniczek - to że nie ma błędów to nie znaczy że pracuje prawidłowo - jak się do niego dostaniesz to zobacz czy ten silniczek pracuje wraz ze zmianą regulacji temperatury pasażera, a jeśli tak to czy cięgło przestawia czy też się wypięło


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Gizol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: czw mar 08, 2012 10:04
Auto: Seat leon ST

[inny] Re: Brak ciepłego powietrza

Post autor: Gizol » sob paź 19, 2019 12:55

Witam. Sprawdziłem ten silniczek, co jest niżej na zdjęciu, obraca się wraz ze zmianą temperatury, wszystko chodzi OK. Ten silniczek jest zaraz za schowkiem pasażera.

Obrazek

Podmieniłem również czujnik temperatury dalej nic. Wygląda tak jakby coś się podwieszało.

Jest jeszcze jeden silniczek wyżej po lewej stronie, na zdjęciu w czerwonym kółku, on jest z takim niebieskim cięgnem. Za co on odpowiada? Może ten jest odpowiedzialny za sterowanie klapkami nawiewu ciepło, zimno?


Obrazek


Dziękuje za pomoc i za wszelkie podpowiedzi ...



Gizol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: czw mar 08, 2012 10:04
Auto: Seat leon ST

[inny] Re: Brak ciepłego powietrza

Post autor: Gizol » ndz paź 20, 2019 11:50

Ktoś coś? Jakieś pomysły?



Gizol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: czw mar 08, 2012 10:04
Auto: Seat leon ST

[inny] Re: Brak ciepłego powietrza

Post autor: Gizol » pn paź 21, 2019 11:47

Dzisiaj rano jak jechałem do pracy to miałem ustawione po obu strefach 26. Co zaobserwowałem to to, że póki samochód jest zimny to powietrze leci z obydwu stref zimne ( z tą samą siła nadmuchu) . Z chwilą nagrzewania się samochodu od strony kierowcy leci co raz bardziej ciepłe powietrze, natomiast bo stronie pasażera przestaje lecieć powietrze( żadne ani zimne ani ciepłe) . A jak samochód się nagrzeje całkiem to nie leci w ogóle z kratek na twarz i na nogi (oczywiście po stronie pasażera) . A na szybę leci zimne.
Może to coś rozjaśnia sprawę.
Proszę o pomoc 😕😕😕



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości