[mk4] Bora 1.9 TDI wymiana chłodnicy płynu chłodzącego silnik

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

patryko88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lip 13, 2013 18:45

[mk4] Bora 1.9 TDI wymiana chłodnicy płynu chłodzącego silnik

Post autor: patryko88 » ndz wrz 22, 2019 12:06

Cześć,

od pewnego czasu ubywało mi płynu chłodniczego w zbiorniczku. Po ostatniej wizycie w sklepie zobaczyłem sporą plamę na kostce - dodam ze nie padało.
Odkręciłem przedni zderzak i okazuje się, że chłodnica na spodzie mi zgniła :(

Zabrałem się do zrzucania pasa przedniego, lamp dotarłem do chłodnicy i tutaj pytanie:

Obrazek

Czy należy chłodnicę odłączyć od plastikowego mocowania 2, czy też należy odłączyć przewód gumowy od plastiku chłodnicy - 1?

Jeszcze nie dysponuję nową chłodnicą ale chciałbym przygotować sobie teren pod szybki montaż nowej :) Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły w jaki sposób można sobie ułatwić pracę to poproszę :)



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Re: Bora 1.9 TDI wymiana chłodnicy płynu chłodzącego silnik

Post autor: riccardoa » ndz wrz 22, 2019 13:32

Szybkozłączkę 2 należy odłączyć od chłodnicy.Na dole jest druga.Zakup od razu dwa o-ringi 32x4 do tych szybkozłączek.Może okazać się,że sprężysta zawleczka zwłaszcza na dolnym króćcu jest przegnita i rozpadnie się przy zdejmowaniu https://allegro.pl/oferta/zawleczka-zab ... 6779479106



patryko88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lip 13, 2013 18:45

[mk4] Re: Bora 1.9 TDI wymiana chłodnicy płynu chłodzącego silnik

Post autor: patryko88 » ndz wrz 22, 2019 21:34

riccardoa pisze:
ndz wrz 22, 2019 13:32
Szybkozłączkę 2 należy odłączyć od chłodnicy.Na dole jest druga.Zakup od razu dwa o-ringi 32x4 do tych szybkozłączek.Może okazać się,że sprężysta zawleczka zwłaszcza na dolnym króćcu jest przegnita i rozpadnie się przy zdejmowaniu https://allegro.pl/oferta/zawleczka-zab ... 6779479106
Dzięki wielkie riccardoa! Co do zawleczek to wyglądają ok, gumowe o-ringi na pewno zamówię.
Problem jest niestety z szybko złączkami, nie wiem kompletnie jak się do nich dobrać. próbowałem je wykręcać ciągnąć do przodu ale za chiny nie chcą wyjść z chłodnicy. Zdjąłem gumowe przewody póki co. Masz jakiś patent na ich wyciąganie lub też w prostych słowach czy należy je przekręcać, wykręcać czy może podważyć w którymś miejscu?

Obrazek



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Re: Bora 1.9 TDI wymiana chłodnicy płynu chłodzącego silnik

Post autor: riccardoa » pn wrz 23, 2019 05:31

Po wyciągnięciu zawleczek szybkozłączki tylko wyciągasz.Jeśli dawno nie były zdejmowane,potrafią być na o-ringach mocno zassane.Spróbuj psiknąć WD40 lub jakiegoś innego penetratora.



patryko88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lip 13, 2013 18:45

[mk4] Re: Bora 1.9 TDI wymiana chłodnicy płynu chłodzącego silnik

Post autor: patryko88 » śr wrz 25, 2019 20:38

Jestem już po wymianie chłodnicy. Płyn nigdzie nie wycieka i układ szczelny jak z fabryki :)

Wielkie dzięki riccardoa za pomoc :) Dobrze, że są jeszcze miejsca w sieci gdzie można uzyskać fachową pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości