[mk4] Pytanie o panel climatronic. Dziwne zachowanie.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

[mk4] Pytanie o panel climatronic. Dziwne zachowanie.

Post autor: Blu » wt lip 30, 2019 20:20

Cześć.
Ostatnio zrobiłem pełen serwis klimy a następnie skan błędów. Tradycyjnie błąd V71, próba kasacji i nic więc nastawy podstawowe ( wg. znalezionej tutaj instrukcji ) znów próba kasacji tym razem udana i ponownie blok 001. Wszystko działa jak należy, chłodzi, grzeje, wieje tam i tu...ale...
Wcześniej przed serwisem i skanem po przekręceniu kluczyka na zapłon bez odpalania dmuchawa włączała się sama na pierwszy "klocek" skali na climatronicu, teraz po tych wszystkich zabiegach jak podam zapłon to skala nie pojawia się ( ta z "klockami" ) dopiero jak ręcznie wcisnę guzik odpowiedzialny za zwiększenie obrotów dmuchawy to wskakuje na pierwszą kreskę. Zaznaczę że błędów brak i reaguje na wszystko normalnie.
Chciałem zapytać jak jest u Was po przekręceniu na zapłon ? Byłem tyle lat przyzwyczajony że dmuchawa sama się włączała po zapłonie a teraz muszę sam wymusić przyciskiem. Tak ma być czy coś u mnie jest nie tak ?
Jak wywalało błąd V71 to dmuchawa rusza sama po zapłonie, błędu brak to muszę sam ją aktywować.



Awatar użytkownika
Skurczybyk.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: ndz lis 22, 2015 19:56
Lokalizacja: Środa Wlkp
Auto: Bora Wariant Special
Silnik: ASZ

[mk4] Re: Pytanie o panel climatronic. Dziwne zachowanie.

Post autor: Skurczybyk. » czw sie 08, 2019 20:10

Jak widzisz kolego chętnych do pomocy na tym forum brak..
Słuchaj u mnie jest podobnie ale nigdy nie pomyślałem że to jakaś może być awaria czy coś,Po przekręceniu zapłonu nie pojawia się od razu ta skala poziomu nadmuchu dopiero po czasie chyba albo jak zwiększę szybkość kurcze nie pamiętam dokładnie-jutro to sprawdzę i dam znać.A jesteś pewny że jak włączysz zapłon i mimo że te ''klocki'' się nie pojawią to dmuchawa nie chodzi na pierwszym biegu? Sprawdź to,ja jutro luknę do siebie jak to dokładnie jest.


Moja Bora Black Edition > viewtopic.php?f=89&t=623479

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Pytanie o panel climatronic. Dziwne zachowanie.

Post autor: grg474 » ndz sie 18, 2019 20:17

w modelach od 2002 albo 2004 jest dodatkowy czujnik rozpoznający temperaturę za wentylatorem. Zauważyłem że jak jest wszystko sprawne - to po odpaleniu właśnie chodzi na minimum a dopiero po pewnym czasie podnosi obroty. W starych panelach climatronica natomiast chodzi normalnie.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Skurczybyk.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: ndz lis 22, 2015 19:56
Lokalizacja: Środa Wlkp
Auto: Bora Wariant Special
Silnik: ASZ

[mk4] Re: Pytanie o panel climatronic. Dziwne zachowanie.

Post autor: Skurczybyk. » ndz sie 25, 2019 18:49

Kurcze zapomniałem napisać :grin:
U mnie jest dokładnie jak napisał grg474 :bigok:


Moja Bora Black Edition > viewtopic.php?f=89&t=623479

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości