[mk4] Terkotanie klimy po wymianie sprzęgła

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

noroslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 10, 2018 07:23
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Terkotanie klimy po wymianie sprzęgła

Post autor: noroslaw » sob maja 04, 2019 17:47

Witam,
Po załączeniu klimatyzacji sprężarka zaczyna głośno terkotac, przy większych obrotach jeszcze częściej przy nowym sprzęgle klimatyzacji. Jak było stare to poprostu przy wyższych obrotach sprzęgło już nie dawało rady załączać kompresora. Wychodzi na to,że zatarty kompresor, ale samochód stał ponad miesiąc nieużywany no i postanowiłem sprawdzić. Okazało sie,że klima dziala, chlodzi bardzo dobrse. Pojawial się terkot jednosekundowy przy włączaniu, ale klima dzialala z godzinę, co jakiś czas wyłączając i włączając ja. Sama klima jest zagrzybiona, więc do odkurzania samochodu wyłączyłem klimę i po 20 minutach i próbie włączenia już zaczynała terkotac i to nie przechodziło. Teraz jak samochod postoi nieodpalony to dopiero po chwili pojawia się terkot. Czy to napewno musi być uszkodzony kompresor skoro przez godzinę potrafił pracować, chłodzić nieterkotac ani trochę? Wymiana kompresora wiązałaby się z nową chlodniczka, odgrzybieniem ponownym napełnieniem, a chciałbym tego uniknąć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości