[mk4] Wentylatory klimy i spadek obrotów.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sebo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw paź 07, 2010 18:07

[mk4] Re: Wentylatory klimy i spadek obrotów.

Post autor: sebo77 » czw kwie 02, 2020 16:30

Piszę w tym poście żeby nie otwierać nowego chodzi o wentylatory zdiełem te wtyczkę z czujnika przy chłodnicy zmostkowałem czerwony z czerwono-białym i odezwały się obydwa wentylatory a gdy zmostkowałem czerwony z czerwono-żółtym to cisza dodam że prąd jest tylko na jednym przewodzie czerwonym jak powinno być prawidłowo a drugie pytanie chodzi mi o wyłącznik termiczny klimatyzacji ten co znajduje się w gumowych wężach f163 na jego kostce nie znalazłem zasilania nawet przy włoczonej stacyjce dlaczego?Proszę o poradę.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Wentylatory klimy i spadek obrotów.

Post autor: Qto » pt kwie 03, 2020 10:08

czerwono/żółty idzie przez sterowników wentylatorów...najpewniej est podłączyć same wentylatory na krótko pomijając wszelkie czujniki, przełączniki, sterowniki... ale czerwono/biały jak dobrze pamiętam, to pierwszy bieg wentylatorów
Napięcie powinno być tylko na czerwonym

na F163 jest masa a nie napięcie...jest on szeregowo wpięty z F38 i F129 co może utrudnić pomiary.



sebo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw paź 07, 2010 18:07

[mk4] Re: Wentylatory klimy i spadek obrotów.

Post autor: sebo77 » pt kwie 03, 2020 11:41

Ok dzięki za poradę to na jakiej zasadzie dochodzi prąd do F163 żeby ten czujnik zadziałał.Zgadza się na czerwonym mam stały prąd po zmostkowaniu z czerwono-białym działaja obydwa wentylatory a po zmostkowaniu czerwonego z czerwono żółtym cisza gdzieś wyczytałem że powinien włóczyć się drógi bieg czy to prawda.I gdzie znajduje się czujnik F129 i za co odpowiada.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości