Problem z klimatyzacją nie chłodzi

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kwadrat224
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: śr lip 25, 2012 21:59
Lokalizacja: Mazowsze

Problem z klimatyzacją nie chłodzi

Post autor: kwadrat224 » pn cze 15, 2015 13:52

Na początku problem polegał na tym że kompresor klimy się nie uruchamiał ale jak się spięło na chwilę czujnik ciśnienia 4 pinowy to klima normalnie chłodziła była wręcz lodówa w środku. Po czym chciałem wymienić czujnik ciśnienia klimatyzacji w osuszaczu ale się urwał i cały czynnik wyleciał z olejem. Po wymianie osuszacza i czujnika ciśnienia klimatyzacji na nowy i nabiciu ponownie klimy nagle przestało wszystko chłodzić.

Aktualnie Problem polega na tym że klimatyzacja nie chłodzi. Gdy sprzęgło na kompresorze się uruchomi to rurki idące do kompresora nie zmieniają temperatury. Ani nie robią się ciepłe ani zimne. Przy podłączeniu pod maszynę do nabijania i uruchomieniu klimatyzacji ciśnienie się nie zmienia nie ma jakby reakcji.

Sprawdziłam już sprzęgło od kompresora klimatyzacji i jest ok nie ślizga się itp.

Golf ma kompresor SD7V16 o numerze 1h0820803D posiada też climatronic.

Czujnik ciśnienia klimatyzacji w osuszaczu 4 ponowy spinałem na krotko w celu sprawdzenia czy klima chłodzi. Problem mam też z elektryką w tej wtyczce 4 pinowej brakuje jednego + od załączenia kompresora. Jest to jakiś błąd czasowy bo czasem jest ok i kompresor się uruchamia a czasem nie. Elektryk mówi że z panelu climatronic nie idzie czasem sygnał na kompressor. Podejrzewam że mam problem z zasilaniem climatronica bo czasem zacina się temperatura na jednej pozycji i nie zmienia się chyba że się wyłączy i włączy zapłon wtedy wszystko działa ok . ale to dojdę jak uda się żeby klima chłodziła.

Po zagłębieniu się dokładniej tematu wyczytałem że może być przyczyną zawór sterujący który znajduje się we wnętrzu kompresora lub zawór rozprężny przy ścianie grodziowej. Co może być przyczyną że klimatyzacja nie działa ??

może ktoś z elektryki miał podobny problem :D



Awatar użytkownika
BialyUst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:11
Lokalizacja: Ustka

Problem z klimatyzacją nie chłodzi

Post autor: BialyUst » sob cze 20, 2015 16:16

sprawdz czy z 29pinowej kostki Pin 9 (panel climatronica) wychodzi napięcie jest to sygnał ktory załącza sprężarkę . clima musi byc na LO jesli nie wychodzi podmien od kogos panele moze twoj sie popsuł



kwadrat224
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: śr lip 25, 2012 21:59
Lokalizacja: Mazowsze

Problem z klimatyzacją nie chłodzi

Post autor: kwadrat224 » pn cze 22, 2015 23:18

Mam już dwa panele z funkcja econ podmieniam je ale nie ma różnicy.
sprawdziłem już wszystko pod maską od strony elektrycznej jest ok, Od strony mechanicznej też klima już chłodzi dobrze, walnięty był czujnik w kompresorze klimy, kompresor po regeneracji i już nie ma problemu.

został tylko problem elektryczny z uruchamianiem klimy na razy działa na razy nie :D czasem jak chodzi to wystarczy go zgasić i ponownie uruchomić i znowu nie działa.
Nie ma na to reguły.

a ten pin jak bym mu podał prąd to podniosą się obroty silnika i uruchomi się klima ??

Czy climatronic ma jakiś przekaźnik może on jest padnięty ??

ma ktoś może jakiś schemat od climatronic z golfa 3



Awatar użytkownika
BialyUst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:11
Lokalizacja: Ustka

Problem z klimatyzacją nie chłodzi

Post autor: BialyUst » czw cze 25, 2015 15:59

podaj mejla cos podesle



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości