Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TomekTuro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 09, 2015 23:36

Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: TomekTuro » sob sty 10, 2015 00:02

Jako, że jest to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie.

Mam problem z ogrzewaniem (na wyłączonej klimie) w moim GOLFIE. Mianowicie ogrzewanie działa tylko w jednej pozycji pokręteł (pozycje te zaznaczyłem strzałkami na zdjęciu). W takim ustawieniu ogrzewanie hula na maxa i zaraz robi się sauna. W każdym innym położeniu pokręteł leci zimne powietrze.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Z góry dzięki!Obrazek



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: VW_seller » sob sty 10, 2015 08:50

możliwe ,że coś z klapkami ,może przytkane .lub poprostu cos z linkami .lub silniczkami ( nie wiem jak to w mk5 jest dokladnie ) czy masz elektryczne klapki czy na linki


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: waski1 » sob sty 10, 2015 10:33

TomekTuro pisze:Jako, że jest to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie.

Mam problem z ogrzewaniem (na wyłączonej klimie) w moim GOLFIE. Mianowicie ogrzewanie działa tylko w jednej pozycji pokręteł (pozycje te zaznaczyłem strzałkami na zdjęciu). W takim ustawieniu ogrzewanie hula na maxa i zaraz robi się sauna. W każdym innym położeniu pokręteł leci zimne powietrze.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Fajnie tylko zero danych pojazdu.Rok silnik /miło widziany kod silnika/ i typ handlowy pojazdu.
W pierwszej jednak kolejności odczytaj kody błędów z wszystkich sterowników być może da się wtedy ustalić przyczynę problemu.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: VW_seller » sob sty 10, 2015 10:42

waski1,
Fajnie tylko zero danych pojazdu.Rok silnik /miło widziany kod silnika/ i typ handlowy pojazdu.
a po co ? golf V przeciez pisze . silnik i rok tu nie ma znaczenia ,widac na foto co i jak rozwiązanie napisałem wcześniej ,tam trzeba łapke wsadzić i zobaczyć ,jak nie do to mechanika ,napewno to ogarnie.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: waski1 » sob sty 10, 2015 11:17

VW_seller pisze:a po co ? golf V przeciez pisze . silnik i rok tu nie ma znaczenia ,widac na foto co i jak rozwiązanie napisałem wcześniej ,tam trzeba łapke wsadzić i zobaczyć ,jak nie do to mechanika ,napewno to ogarnie.
Ja pracuje na programie w który muszę wklepać całe dane auta wtedy widzę instrukcję napraw schematy itd. itp.
Mała uwaga nie ma tam linek za panelem.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: VW_seller » sob sty 10, 2015 12:26

wiec jak nie ma linek to cos z elektroniką silniczków badz głupota jak np bezpiecznik ,tam cudów nie ma , w programie zaznacz opcje golf v tdi z manualna klima , na bank silnik tu nie ma znaczenia.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

TomekTuro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 09, 2015 23:36

Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: TomekTuro » sob sty 10, 2015 16:28

Widzę, ze dyskusja rozgorzała. Jest To silnik 1,9 TDI 77kW, rok produkcji 2007 combi, Dzisiaj zauważyłem, ze pokrętło od zmiany temperatury chodzi bardzo luźno praktycznie bez oporów, natomiast pokrętło od stref nawiewów ma wyraźny opór przy przesuwaniu i wszystkie strefy nadmuchu działają dobrze.
Tak więc jeżeli tam są linki to by tłumaczyło dlaczego pokrętło od ogrzewania chodzi tak luźno. W jaki sposób dostać się tam, aby zajrzeć do pokrętła "od środka"?



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: waski1 » sob sty 10, 2015 21:22

Proponuje Ci odczytać kody błędów.Z tego co sprawdziłem to są u Ciebie najprawdopodobniej dwa silniki wykonawcze.Jeden do klapy temperatury V68 a drugi do klapy zamkniętego obiegu V113. Pokrętło temp. ma prawo pracować lekko gdyż sterowanie temp. odbywa się za pomocą silnika wykonawczego.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: VW_seller » sob sty 10, 2015 21:55

czyli jaj pisalem wyzej i to bez kompa


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

TomekTuro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 09, 2015 23:36

Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: TomekTuro » ndz sty 11, 2015 17:22

To może podpowiecie Panowie, najlepiej z linkami do aukcji na allegro, co muszę kupić aby taka diagnostykę przeprowadzić na własnym laptopie?



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: VW_seller » pn sty 12, 2015 17:07

kabel vag za 30-50zl i program vag-com 4.1


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: grg474 » sob sty 17, 2015 13:05

VW_seller pisze:kabel vag za 30-50zl i program vag-com 4.1
to jest dowcip? w golfie 5 chcesz starym VAGiem coś zrobić? testowałeś że podpowiadasz? Bo ja testowałem i jedyna komunikacja to była ze sterownikiem silnika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Problem z ogrzewaniem VW Golf V

Post autor: VW_seller » sob sty 17, 2015 17:36

fakt nie z golfem ale z octavią z 2005r i sie łaczyło normalnie nie tylko z silnikiem ,do błedów wystarczy ,do adaptacji już nie trza wtedy jakiś za 100-130zł kupić np vag commander .tym juz dużo sprawdzi i można robić adaptacje


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości