Klimatyzacja -wysokie cisnienie przy dodawaniu gazu na luzie

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RafalP23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lip 23, 2013 17:53

Klimatyzacja -wysokie cisnienie przy dodawaniu gazu na luzie

Post autor: RafalP23 » sob sie 02, 2014 17:26

Witam

znowu pisze w sprawie kolegi bo to niemiec i po polsku nie umie :))

pytanie takie, dzis wymienilismy kompresor wraz z osuszaczem, podobnie u mnie bylo... u mnie wsio smiga tak jak trzeba
u niego pokazal sie problem przy nabijaniu klimy... zalalismy olejem kompresor ok. 140ml, w serwisie napelnial klimatyzacje i po odpaleniu auta wszystko bylo ok, do czasu az nie dal gazu i ciśnienie cieplego powietrza (chyba dobrze napisalem) roslo az do 30bar.
wiem ze okolo 28-30bar to sie wylacza sam ale czym moze byc spowodowane tak wysokie cisnienie ?

ten w serwisie powiedzial ze jest zapchane cos tam pod plastikowa obudowa... jakis zawor tam jest ... a czy przypadkiem to nie bedzie od Przełącznika nadciśnienia,podciśnienia i dmuchawy ?

wentylator dziala normalnie jak starowala klima ... teraz bez czynnika jest wiec zawsze moge zobaczyc co i jak

edytuje: czy rowniez ma znaczenie temperatura powietrza ? - w hali bylo okolo 35stopni... na biegu jałowym klimatyzacja chodzila normalnie po dodaniu gazu na biegu jalowym wzrastalo bardzo szybko cisnienie i nie spadalo.


VW Bora Kombii / 2000 / 1,9TDI / 115KM / AJM

gajdek419
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 09:38

Re: Klimatyzacja -wysokie cisnienie przy dodawaniu gazu na l

Post autor: gajdek419 » pn sie 04, 2014 18:06

A czy przed dodaniem140ml oleju do ukladu, uklad byl wyplukamy i nie bylo w nim oleju?


Regeneracja sprężarek klimatyzacji samochodowej

RafalP23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lip 23, 2013 17:53

Klimatyzacja -wysokie cisnienie przy dodawaniu gazu na luzie

Post autor: RafalP23 » pn sie 04, 2014 23:31

Uklad byl wyplukany ze starego oleju...


VW Bora Kombii / 2000 / 1,9TDI / 115KM / AJM

gajdek419
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 09:38

Klimatyzacja -wysokie cisnienie przy dodawaniu gazu na luzie

Post autor: gajdek419 » pt sie 15, 2014 14:18

Pozostaje w takim razie sprawdzić skraplacz tzn czy nie jest zabrudzony a dalsze kroki to szukanie zatoru (filtr, moze zawór rozprężny blokuje sie...)


Regeneracja sprężarek klimatyzacji samochodowej

RafalP23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lip 23, 2013 17:53

Klimatyzacja -wysokie cisnienie przy dodawaniu gazu na luzie

Post autor: RafalP23 » ndz sie 17, 2014 19:40

No wlasnie z tym sobie poradzilem, po pierwsze - odkrecilem od zaworu rozpreżnego dwie rurki i wyciagnalem go, oczyscilem jak i wymienilem zawór wysokociśnieniowy (ten zaraz na koncu co sie znajduje) chyba dobrze napisalem, niby bledu nie pokazywalo na VAGu ale byl trzasniety,
i co wazne, załadowane jest troszke mniej klimatyzacji niz podawane w ksiazce. zamiast 775+/- 25g a ja mam nabite 700/710g, gdyz jak bylo za duzo to wlasnie wysokie ciśnienie strasznie roslo. Pierw nabil mi 650 a pozniej dobił 50/60g


VW Bora Kombii / 2000 / 1,9TDI / 115KM / AJM

Mertruve
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 00:12

Klimatyzacja -wysokie cisnienie przy dodawaniu gazu na luzie

Post autor: Mertruve » wt sie 19, 2014 22:06

zawór rozprężny ma swoje ustawienie, żeby odpowiednio sprężał. Jeśli go rozkręciłeś i skręciłeś nie ustawiając go tak jak powinien być to nie będzie to hulać tak jak powinno i mogą się dziać takie cyrki. Wiec bezpieczniej jest kupić nowy, chyba że się trochę znasz na tym i wiesz jak go skręcić po rozkręceniu. Sprawdź jeszcze czy działają obydwa wentylatory na chłodnicy, jeśli jeden nie działa to wtedy chłodnica nie jest chłodzona i robi się nadciśnienie przez co rozłącza kompresor czujnikiem ciśnieniowym. A to co napisałeś że masz nabite mniej niż jest zalecane przez producenta to wiesz pewnie ze szkoły,że gaz ulega sprężaniu i rozprężaniu a temperatura +35 i rozgrzany silnik na pewno pomagają mu się rozprężyć przez co w układ nie chce wejść odpowiednia ilość gazu....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości