Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Re: Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: dodek233 » pt kwie 11, 2014 21:44

I to jest bardzo dobry pomysl :D Ewentualnie jeszcze klej do metalu albo jakas poxypolina ! Dzieki wielkie za pomoc chyba sprobuje jutro z klejem dwuskladnikowym :P



Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Re: Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: dodek233 » sob kwie 12, 2014 11:41

Jestem własnie po robocie zasotosowalem Poxiline (zalepilem cala nakretke) :D Efekt niesamowity trzyma jak oszalała . Właczylem silnik nic nie skrzypi ani strzela :D Ciekawe co by sie stalo jakbym wlaczyl klime :D ale raczej tego próbować nie bede :) Dzieki za pomoc twoja rada wiele mi pomogła chociaż na chwilke , święta sie zbilazaja i niestety troche kasy pojdzie takze sprawa z sprezarka narazie idzie na druga strone. Jeszcze raz wielkie dzieki !



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: Eyk88 » sob kwie 12, 2014 12:22

W sumie to jak przykleiłeś z zachowaniem szczeliny (sprzęgiełko dociśnięte do śruby) to klimy można używać. Najwyżej puści klej a wtedy zaspawaj to i będzie działało. Przetestować nie zaszkodzi a Poxylina w schowku zawsze może leżeć ;p



veron90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 20:49

Re: Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: veron90 » pn kwie 21, 2014 23:09

Przerabiałem to kilka dni temu w swoim mk4, wymienić sprzęgiełko możesz bez spuszczania czynnika, wystarczy poluzować mocowania sprężarki, sprzęgiełko możesz odkręcić pneumatem na małych obrotach, powtarzam na małych! Są do tego specjalne klucze ale nie każdy je ma. Luz masz najprawodpobniej przez frezy jakie się wytarły w sprzęgiełku. Musisz zakupić nowe bądź szukać na szrocie. Dokręcić dokręcisz zwykłym kluczem ale musisz zablokować czymś ten kwaitek sprzęgiełka, ja to robiłem w dwie osoby. Pamiętaj że między kołem pasowym a sprzęgłem jest mała podkładka dystansowa, ja zapomniałem ją dać i jutro czeka mnie kolejne rozkręcanie. Jak kupisz zestaw razem z kołem pasowym, to przy demontażu w środku jest taki oring zabezpieczający. Pozdro :bigok:



Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Re: Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: dodek233 » śr kwie 23, 2014 13:37

Dzięki wielkie za zainteresowanie chwile jezdzilem na tej poxylinie nawet wlaczalem klime ale dzis spowrotem luz sie zrobil i sie zacina :) Czyli ta nakretke moge odkrecic tym kluczem pneumatycznym ? Normalnym kluczem nie ma szans poniewaz nie moge zablokowac sprzegielka. Zostaje jeszcze 2 opcja czyli przyspawanie nakretki do sprzegielka :D



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: Eyk88 » śr kwie 23, 2014 13:56

Ja bym naciął nakrętkę, młotkiem i jakimś dłutkiem ją rozgiął/przepołowił. Małe szanse ruszyć ją jakimkolwiek kluczem bez kontry. Może pneumatykiem bo ma uderzenie mocne.

Przyspawanie dobre, ale to wyjście na chwilę/awaryjne, bo czy masz pewność, że nie będzie sprzęgło miało wtedy bicia?

Jedź do warsztatu, poproś o odkręcenie nakrętki i może dadzą radę. a potem zdejmiesz sprzęgło, nałożysz nowe z podkładką i dokręcisz. Tylko nie poruszaj się samochodem z uszkodzonym sprzęgłem bo uszkodzisz jeszcze nacięcia na wale a wtedy kaplica.



veron90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 20:49

Re: Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: veron90 » śr kwie 23, 2014 22:32

pneumatem pojdzie ja tak robiłem ostatnio i dziś i bez problemu ale nie przesadź z obrotami, spróbuj od najniższych. Pamietaj o podkladce ja zapomnialem i mam przez to problemy



Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Re: Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: dodek233 » pt kwie 25, 2014 14:01

Koledzy jutro jade po sprzegiełko. Moje pytanie czy takie sprzegielka beda pasowac
1 http://allegro.pl/sprzeglo-klimatyzacji ... 71901.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2 http://allegro.pl/sprzeglo-elektromagne ... 49781.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Troche inaczej wygladaja niz moje dlatego wole sie was dopytac :)



veron90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 20:49

Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: veron90 » pt kwie 25, 2014 18:34

ja zamówiłem to, i pasuje elegancko

2. http://allegro.pl/sprzeglo-elektromagne ... 49781.html" onclick="window.open(this.href);return false;

najlepiej sprawdź numer sprężarki



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: Eyk88 » sob kwie 26, 2014 01:28

Będziesz może musiał dopiłować jeden ząbek w sprzęgle, żeby weszło. Ale to łatwa robota. Sprawdź jak wygląda wał gdzie nasuniesz sprzęgło, czy są nacięcia jedno za drugim czy jednego brakuje. Chociaż może tego wycięcia brakuje, żeby przyblokowało dodatkowo na miejscu sprzęgiełko? Tego już nie wiem :P Ale tak czy siak wejdzie.



Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Re: Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: dodek233 » czw maja 01, 2014 14:08

Panowie wlasnie wykrecilem kolo z elektromagnesem i juz wiem co jest nie tak sa wytarte a nawet praktycznie ich nie ma frezy na tym kole.. Patrzac na reszte podzespołów sadze ze wszystko jest ok oprocz tego kola..

Teraz pytanie czy moglbym dostac gdzies sama ta tarcze ma ona jakies nr ??

Oraz czy mozna jezdzic samochodem bez tej tarczy oczywiscie nakretke dalem z powrotem na miejsce i zakrecilem kluczem pneumatyczynym..

Chodzi o tą tarcze/koło
Obrazek



coval
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 17:43
Lokalizacja: Zielona Góra

Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: coval » czw maja 01, 2014 16:07

Tarcze sprzęgiełka bez problemu dostaniesz, ważna jest średnica zewnetrzna i ilośc frezów w wielowypuscie, dlatego tez najlepiej dobierac na wzór w sklepie.
Oczywiscie mozna jezdzic bez tej tarczy, byleby kolo pasowe bylo na swoim miejscu zabezpieczone segerem.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: Eyk88 » pt maja 02, 2014 01:26

Koło pasowe z tego co pamiętam nie jest zabezpieczane niczym (pierścieniami segera itp).

Na allegro komplet to ok 120zł(cewka, koło i sprzęgło). Chyba 2 typy tylko były.



Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Re: Sprężarka klimatyzacji zepsute sprzęgiełko? łożysko?

Post autor: dodek233 » pt maja 02, 2014 12:06

Sprawdzilem jest seger takze luz mozna jezdzic bez tarczy..

Co do wymiany jest problem.. Moja tarcza ma wieloklin / frezy natomiast te na allegro owszem maja rowniez frezy ale w 1 miejscu brakuje im frezu .. Pilowanie na wale sprezarki odpada .. Czas poszukac jakiejs uzywki :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości