Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kover80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr maja 29, 2013 07:56
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: Kover80 » wt lip 23, 2013 09:40

Witam.
Miałem usterkę klimatyzacji - dziura w skraplaczu.
Mechanik wymienił na nową chłodnicę i osuszacz.
Od tego momentu klima działa tylko kilka minut od włączenia silnika, jak już przejadę kilka kilometrów to automatycznie wyłącza się sprężarka.
Mechanik sprawdził ponownie i stwierdził, że wszystko wygląda w porządku, komputer nie wykazuje błędów.
Podejrzenia padły na przekaźnik, więc wymienił mi go na jakiś inny (tak na próbę), który akurat miał pod ręką. Na tym przekaźniku sytuacja jest ta sama, z tym że wentylator od klimy działa cały czas, wcześniej włączał się tylko w określonych sytuacjach i tylko na chwilkę, jest głośny i komfort jazdy jest znikomy, aż trzęsie kokpitem. Podjadę dziś wymienić na stary przekaźnik bo tak się jeździć nie da.
Miał ktoś podobne objawy?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: grg474 » wt lip 23, 2013 21:52

Kover80 pisze:Od tego momentu klima działa tylko kilka minut od włączenia silnika, jak już przejadę kilka kilometrów to automatycznie wyłącza się sprężarka.
zła ilość czynnika chłodniczego lub ....
Kover80 pisze:wentylator od klimy działa cały czas
nie ma czegoś takiego - mają pracować oba wentylatory - gosć nie podpiął drugiego lub uszkodzony ten duży


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Kover80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr maja 29, 2013 07:56
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: Kover80 » śr lip 24, 2013 13:24

Chodzi mi o to, że wentylator od klimatyzacji wchodził na wysokie obroty w określonych momentach (jazda po mieście, korki, krótkie odcinki drogi itp...) i trwało to kilkanaście sekund, później schodził na niższe obroty i nie był już słyszalny.
Po zmianie przekaźnika działa cały czas na wysokich obrotach, więc pewnie coś nie tak z przekaźnikiem lub nie do końca pasuje (sam nie wiem). Mechanik powiedział, że wracamy do starego przekaźnika i wymienimy czujnik ciśnienia bo on obstawiał od początku te dwie części. Czujnik 130zł. Myślicie, że to będzie to?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: grg474 » śr lip 24, 2013 22:30

Kover80 pisze:Chodzi mi o to, że wentylator od klimatyzacji wchodził na wysokie obroty w określonych momentach (jazda po mieście, korki, krótkie odcinki drogi itp...)
nadal nie kumasz - mają się kręcić oba a nie jeden


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: Qto » śr lip 24, 2013 23:17

wentylatory kręcą się zawsze razem, czy to na pierwszym biegu czy na drugim...wentylatory mogą: stać, kręcić się na pierwszym lub drugim biegu - zawsze obydwa mają robić to samo



Kover80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr maja 29, 2013 07:56
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: Kover80 » ndz lip 28, 2013 20:47

wentylatory kręcą się zawsze razem, czy to na pierwszym biegu czy na drugim...wentylatory mogą: stać, kręcić się na pierwszym lub drugim biegu - zawsze obydwa mają robić to samo
Tak masz rację Qto, tak właśnie działają.

Jestem już po wymianie czujnika ciśnienia, niestety problem dalej ten sam, silnik osiąga 90 stopni i klima się wyłącza. Mechanik sugeruje, że może coś panel climatronica jeszcze wariuje, ale mam dosyć już tych domysłów, chciałbym rozwiązać sprawę, dajcie jakiś trop :-(



Kover80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr maja 29, 2013 07:56
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: Kover80 » wt sie 06, 2013 09:23

No i znaleziony winowajca - czujnik płynu chłodzącego chłodnicy silnika - koszt 40zł - klima działa cały czas :)
Pozdrawiam.




Kover80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr maja 29, 2013 07:56
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: Kover80 » wt sie 06, 2013 17:02

climatronic



Awatar użytkownika
furek55
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 29, 2010 00:56

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: furek55 » czw sie 29, 2013 22:37

orientujecie się czy w trybie "auto" wentylator klimy cały czas działa? u mnie działa i się wyłącza i po chwili coś zaczyna buczeć, zaznaczę, że podczas jazdy jak jest chłodzenie to jest ok



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: grg474 » pt sie 30, 2013 22:11

furek55 pisze:orientujecie się czy w trybie "auto" wentylator klimy cały czas działa?
tak - ostatnio wiele takich pytań - wiatraki maja się kręcić - jak się nie kręcą to albo nie mają 1 biegu albo uwalony bezpiecznik na aku albo sama podstawa bezpiecznika. Ostateczność to sterownik wentylatorów


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: ciachotdi » pn lip 07, 2014 11:49

Podłączę się pod temat zamiast zaśmiecać to forum gdzie co drugi post to problem z klimą.

Pacjent taki jak w opisie.
Klima manualna. Sprawna do

Podczas jazdy z włączoną klimą po przebiegu ok 30/40 kilometrów nagle coś rozłączyło sprzęgło kilmy i przestała chłodzić (wcześniej zmniejszyłem intensywność chłodzenia lekko przykręcając pokrętło w lewo) ale czy miało to wpływ na wyłączenie klimy to nie wiem. Zatrzymałem się z myślą iż spalił się bezpiecznik - wyłączyłem silnik oblukałem wszystkie bezpieczniki wszystko ok. Podczas dojazdu do domu jeszcze kilkanaście razy próbowałem włączyć klimę ale bezskutecznie przycisk AC cały czas się podświetlał a sprzegiełko się nie załączało.

Wieczorem kiedy auto już ostygło a temperatura spadła i na zewnątrz ponownie uruchomiłem auto i klima o dziwo zaczeła ponownie poprawnie chłodzić. :hura:
Jak myślicie w czym tkwi problem. Czynnika jest na fula 750 gdyż przez cały poprzedni rok uciekło 200 ml.
Vag raczej nie wykryje błędów ??? Jakieś sugestie ???


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: Eyk88 » pn lip 07, 2014 16:23

Elektromagnes umiera? Sprzęgło tarło coś czy kompletnie luz?



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Klimatyzacja wyłącza się po rozgrzaniu silnika

Post autor: ciachotdi » pn lip 07, 2014 18:24

Eyk88 pisze:Elektromagnes umiera? Sprzęgło tarło coś czy kompletnie luz?
zero jakiś tarć
- nie miałem okazji przy sobie miernika ażeby sprawdzić czy dochodzi napięcie (a szkoda,- obecnie złącza się na każdym razem)

problem rozwiązany - trzabyło wymienić zawór znajdujący się w sprężarce


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości