Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lepster88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr gru 19, 2012 22:54

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: lepster88 » ndz sty 13, 2013 21:14

rozumiem...pompe wody na rozrzadzie raczej wykluczam po pierwsze ze jest nowa a po drugie ze jak auto chodzi na wolnych obrotach to lekko grzeje a gdy jade to juz nie grzeje a gdyby pompa była uszkodzona to by wogole nie grzał i by sie gotował a on sie nie gotuje.a no i jeszcze gdy chodził na wolnych to sciagałem waz przy nagrzewnicy i cisnienie jest bardzo dobre bo az weza nie mogłem załozyc i sie oparzyłem



Awatar użytkownika
peacenotwar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pn sty 07, 2013 19:31
Lokalizacja: Łódzkie / Głowno

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: peacenotwar » pn sty 14, 2013 01:16

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;

Pierwszy post drugiej strony może Ci pomoże.


Obrazek

DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: DariuszK » śr sty 16, 2013 18:37

moze pompa cieczy jest malo wydajna, moze cos z wirnikiem sie stalo, po drugie nie zmieniałes czsami paska, ostatnio mialem goscia ktoremu mechanik zalozyl krotszy pasek i pompa wodna krecila sie w druga strone :)



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: sgrodnicki » czw sty 17, 2013 09:07

Witam

Mam mały problem. Pacjent golf 2 1.8 1991 jednopunkt, silnik od seata z odpowietrzeniem skrzyni korbowej. Gdy samochód pracuje na postoju, normalnie się nagrzewa, A gdy jadę nagrzewa się tylko do pierwszej kreski i dalej nie chce iść. Dlaczego?
Pozdrawiam:)

P.S termostat wymieniłem



Awatar użytkownika
miniekzgr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 13:31
Lokalizacja: GrYfInO

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: miniekzgr » czw sty 17, 2013 16:05

To teraz ja wam coś napisze.Moje mk2 prawie wogole nie grzeje w środku.Wymieniłem rozrząd z pompą wody,termostat,nagrzewnice,uszczelniłem te klapki co są pod konsolą a dalej leci letnie.Silnik normalnie się nagrzewa węzę które idą do nagrzewnicy są gorące.Dodam,ze przed wymianą pompy wody i nagrzewnicy ogrzewanie było też takie słabe.Aha posiadam klimatyzacje.


jest:
mk2 GTD--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=352523&view=viewpoll
Audi S2 Coupe 3b
Audi S4 B5 2.7 BiT avant
mk3 GTI TDI 20 Jahre--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=415911
mk2 GTI EDITION ONE

lepster88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr gru 19, 2012 22:54

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: lepster88 » pn sty 21, 2013 23:00

witam wszystkich.dzis zabrałem sie za wymiane nagrzewnicy(tym razem kupiłem uzywke ale oryginalna)i efekt jest:)w srodku sauna:)przestrzegam przed chinskimi podróbkami



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: muszkatobiasz » wt sty 22, 2013 14:31

lepster88 pisze:przestrzegam przed chinskimi podróbkami
coś w tym jest ja też założyłem nieorginalną i też zabardzo niegrzeje ale zakupiłem już orginalną używke i też szykuje sie do wymiany!



CJ.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 24, 2013 21:04

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: CJ. » czw sty 24, 2013 21:16

Witam. Mam problem z ogrzewaniem. Z nawiewu leci ledwo ciepłe powietrze. Temperatura wody dochodzi tylko do 80 stopni. Wymieniłem termostat i dalej jest to samo. Może miał ktoś kiedyś podobny problem i wie jak go rozwiązać???

P.S
Termostat jest w 100% sprawny. Sprawdzałem wąż który idzie od chłodnicy do termostatu i jest on zimny czyli termostat nie puszcza.



djluki4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 25, 2011 21:08
Lokalizacja: Radlin

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: djluki4 » pn sty 28, 2013 20:42

Podepne sie do tematu mam taki problem z autem Golf II 1300 poj kod silnika MH po przyjechaniu kilkunastu kilometrow zauwarzylem ze ogrzewanie calkowicie nie grzeje przyjechalem do domu otwieram maske , dolny warz z chlodnicy zimny i do tego jak zbiorniczek z plynu chlodniczego odkrecilem to normalnie plyn wybija po dodaniu gazu i odjeciu pare razy plyn wybija ze zbiorniczk. I teraz pytanie co to moze byc pompa wody padla? termostat? czy cos sie zatkalo? pompa wody wymienialem z rozrzadem 8 tys km temu , a termostat z calym kruccem z 2 lata temu co to moze byc bo niechce daremnie wszystkiego po kolei rozbierac?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=483150" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sagitar2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 26, 2013 16:04

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: sagitar2 » pn sty 28, 2013 22:56

Witam. Cj sprawdź termostat, zagotuj go w garze najlepiej z termometrem i zobacz w jakie temp. się otwiera. Ja to robiłem bez termometru ( na oko ). Termostat powinien się otwierać tuż przed początkiem wrzenia wody. Nowy termostat nie znaczy że sprawny. U siebie też sugerowałem się zimnym wężem a termostat miałem walnięty, więc go wymieniłem, wcześniej zagotowałem dwie sztuki, założyłem ten lepszy ( na oko ) i chula. Chłodzi silnik i grzeje wnętrze. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob lut 16, 2013 00:05 przez sagitar2, łącznie zmieniany 1 raz.



arbi94
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: śr lis 07, 2012 23:57

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: arbi94 » wt sty 29, 2013 11:46

Problem polega na tym ze silnik dlugo sie nagrzewa do 90 a gdy stoje przy odpalonym silniku temperatura spada ponnadto z nawiewow leci raz cieple raz zimne , dodam ze jestem po wymianie nagrzewnicy , moze slabo jest odpowietrzone ? jak skutecznie odpowietrzyc ? prosze o pomoc . Przed wymiana grzalo dobrze.



debski7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 15, 2012 21:07

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: debski7 » śr sty 30, 2013 16:21

Witam! Czym polecacie odkręcać 2 śrubę termostatu, bez odkręcania alternatora?
Obrazek Taki wkrętak giętki zda egzamin?



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: sgrodnicki » śr sty 30, 2013 23:16

myślę że możesz mieć problemu odkręceniem jakie jakiejkolwiek śruby fabrycznej tym, bo gumą nie przekażesz dużego momentu obrotowego :bigok: .
One są dosyć mocno przykręcone :/
Ja mam metalowo-drucianą przedłużkę do malej grzechotki, i tym jest ciężko odkręcić niektóre śruby, a co dopiero tym. Ale zawsze warto spróbować, anóż się uda:)



9rafal2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 05, 2013 18:41

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: 9rafal2 » czw sty 31, 2013 18:51

Witam, mam problem, dotyczący ogrzewania wnętrza , max temp. ok 65 stopni tak pokazuje mi na zegarze, z dmuchawy leci letnie powietrze, myslałem że to termostat, lecz moja nadzieja szybko legła w gruzach... ;/ Co dalej ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości