[mk4] Kompleksowa naprawa klimatyzacji.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Kompleksowa naprawa klimatyzacji.

Post autor: Hubi14 » pn maja 29, 2023 19:27

Witam. Przymierzam się do naprawy klimy w Golfie. Stoi rozszczelniona bez czynnika kilka lat. Mam zamiar wymienić wszystko tj. parownik, skraplacz, kompresor, zawór rozprężny oraz węże. I mam dwa pytania, ze stroną mechaniczną sobie poradzę. Teraz pytania, na allegro znalazłem węże do klimy od kompresora do parownika od parownika do skraplacza (kolejność pewnie pomylona) stosował ktoś te węże w zamienniku? jak z ich jakością? a drugie pytanie to czy jak wszystko zmontuje to muszę to wypróżniować i napełnić czynnikiem z olejem od razu czy mogę po kilku dniach?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Kompleksowa naprawa klimatyzacji.

Post autor: wesol » pn maja 29, 2023 23:46

Spróbuję trochę inaczej pomoc. Powiedz mi co ci rozum podpowiada? Czy dupe urwie jak kilka dni będzie nie nabita. Ile tam oleju chcesz zalać i gdzie go zalejesz?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

[mk4] Re: Kompleksowa naprawa klimatyzacji.

Post autor: Bednarus » wt maja 30, 2023 10:58

Jaki kompresor, nowy regenerowany, używany? Jeżeli któryś z dwóch pierwszych, to trzeba się dowiedzieć, czy został już zalany olejem. Jeżeli nie, to trzeba wlać odpowiednią ilość właściwego oleju. W przypadku używanej sprężarki przed wlaniem nowego należy usunąć stary olej. Nic wielkiego się nie stanie jak od razu nie nabijesz układu. Niemniej im szybciej tym lepiej. Bez gazu osuszacz będzie wchłaniał wilgoć, która się dostała do układu podczas montażu. Pewnie tej wilgoci nie ma za dużo, ale zawsze coś będzie.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Kompleksowa naprawa klimatyzacji.

Post autor: Hubi14 » czw cze 01, 2023 19:34

sprawa wygląda tak, że bym sobie sam wszystko zmontował na aucie a na uzupełnienie oleju czynnika oddałbym do gościa który się tym zajmuje, kompresor raczej nowy wjedzie. Chodzi mi tylko o to, czy jak zamontuje wszystko nowe to czym może to kilka dni jeździć puste.. Uruchomienie tego zostawię gościowy od klimy.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Kompleksowa naprawa klimatyzacji.

Post autor: wesol » pt cze 02, 2023 06:47

I jak ma ten gość od klimy wywnioskować ile oleju jest w układzie czyli rurki skraplacz, parownik a ile w kompresorze? do wróżki się udać czy jak?
Kijowo by było jakby rurki były pęknięte lub odłączone a ty byś tak jedzil miesiąc czy dwa. Jak wszystko skręcone to możesz i rok jeździć z nie nabita klima.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Kompleksowa naprawa klimatyzacji.

Post autor: Hubi14 » pt cze 02, 2023 16:15

napisałem wyraźnie na początku, że klima jest rozszczelniona kilka lat, dlatego będę wszystko wymieniał na nowe, wszystko znaczy wszystko, więc układ z definicji wymiany wszystkiego będzie pusty, zgłoszę gościowy, że wszystko jest nowe, więc raczej będzie wiedział co z tym zrobić



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Kompleksowa naprawa klimatyzacji.

Post autor: wesol » pt cze 02, 2023 16:39

Ale nie montował o nie zaglądał do kompresora. Także też nie wiadomo co ma w głowie a chyba chcesz mieć dobrze zrobione bo później to do kogo pretensje będą i czy ewentualne potem naprawy obejma gwarancję u tego klimiarza. Trzeba sprawdzić ile ma być ml oleju. Powiedzmy że 140 ml. Przyjmuje się ze połowa tego w kompresor a połowa w układ.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości