Nie działa klima/nawiew pomocy nie wiem jak to opisać ;/

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mareko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 25, 2014 09:02

Nie działa klima/nawiew pomocy nie wiem jak to opisać ;/

Post autor: mareko » sob paź 25, 2014 09:25

Witam wszystkich :) moje auto golf 4 rok 1999 1.9TDI.mam problem nie wiem jak sobie z nim poradzić, mianowicie wsiadam rano do auto odpalam włączam nawiew(climatronik) i nic nie wieje ;/ bezpieczniki od klimy jak i wentylatora dobre te z lewej str jak i na aku.Dodam że czujniki temp zew i wew jak i termostat zostały wymienione.nastawiam nawiew z econ i bez econ i nic nic nie wieje.może klima jest pusta i nie wieje z nawiewów?może być to przyczyną? prosze was o poradę. pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Nie działa klima/nawiew pomocy nie wiem jak to opisać ;/

Post autor: Tomos15 » sob paź 25, 2014 10:16

Yoł po pierwsze witamy się w odpowiednim dziale. Poza tym w takich temperaturach climatronik i tak nie włączy klimy tylko ogrzewanie w niskich temperaturach (a jak już włączy to tylko po to żeby leciało suche powietrze). Musisz sobie sprawdzić błędy w sterowniku klimy poprzez naciśnięcie i przytrzymanie econ + obieg zamknięty. Odczytaj kod błędu i potem wygoogluj co to jest. Jeśli pojawi Ci się 444 to znaczy że jest brak błędów. Dobrze jest też zrobić nastawy początkowe ale to tylko za pomocą komputera z VAGiem. Ewentualnie na początek odepnij klemę, może się zresetuje i zadziała :D


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

mareko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 25, 2014 09:02

Nie działa klima/nawiew pomocy nie wiem jak to opisać ;/

Post autor: mareko » sob paź 25, 2014 13:45

Hej hej :) diagnoze climy zrobilem i jest błąd 30b/306 czyli wymiana czujnika temp zewnętrznej z lewej str.został zmieniony, klemy zostały odpiete i dalej to samo klima nie dmucha a błąd pozostał ;/ i co teraz? czyli jak klima jest pusta tzn nie ma tego gazu to i tak powinno dmuchać?



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Nie działa klima/nawiew pomocy nie wiem jak to opisać ;/

Post autor: waski1 » sob paź 25, 2014 14:15

Wentylator nawiewu wewnętrznego powinien działać bez względu czy jest gaz w klimatyzacji czy też go nie ma.
Dobierz się do silnika wentylatora wew. który jest za schowkiem po stronie pasażera tam szukaj przyczyny.



mareko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 25, 2014 09:02

Nie działa klima/nawiew pomocy nie wiem jak to opisać ;/

Post autor: mareko » sob paź 25, 2014 15:04

na coś szczególnie zwrócić uwagę w tym silniku wentylatora wew?



Awatar użytkownika
Deft-on
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt mar 03, 2009 15:16
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Nie działa klima/nawiew pomocy nie wiem jak to opisać ;/

Post autor: Deft-on » wt cze 09, 2015 10:22

Podepnę się pod temat . Golf 4 ALH , klima manualna . Najpierw zaczął się problem z włączeniem klimy , po wciśnięciu przyciski AC zapalał się i gasł , poruszałem znowu się zapalał , sprężarka ruszała więc myślałem początkowo że coś nie styka w samym przycisku natomiast teraz już nie działa całkiem do tego padła dmuchawa ...dodam że przycisk obok AC czyli obiegu działa . Gdzie szukać przyczyny ? Póki co sprawdziłem tylko bezpiecznik od dmuchawy i jest dobry . 2 dni przed awarią wymontowywałem konsole ta z popielniczką do oklejenia , jest możliwe że coś rozłączyłem ?? rozebrać i posprawdzać ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości