Bardzo słabe ogrzewanie

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PiotrekS94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 23, 2012 13:51

Bardzo słabe ogrzewanie

Post autor: PiotrekS94 » wt gru 02, 2014 01:00

Witam
Na forum jestem już od jakiegoś czasu, ale się nie udzielałem, do teraz. Druga zima, a ogrzewania nie ma. :/
Wymieniłem już chyba wszytko co się dało wymienić i nic.
Nowa chłodnica(ciekła)
Nowa nagrzewnica
Nowy termostat
zrobione klapy
Sterowanie działa
Nowa pompa wody
Silnik trzyma 90*, a z nawiewów wydobywa się ledwo ciepłe powietrze. Po lekkim przegazowaniu samochodu jest lepiej, ale na chwilę i też dupy nie urywa...
Już nie wiem co robić :/ Macie może jakiś pomysł? Bo mi już ręce opadają. Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

Bardzo słabe ogrzewanie

Post autor: lxxx20 » wt gru 02, 2014 02:08

A sprawdzałeś temperaturę wody w nagrzewnicy ??(raczej na pewno jest lekko ciepła). Możliwe że w silniku czy chłodnicy jest te 90st ale nie koniecznie w nagrzewnicy, może coś gdzieś (wąż) jest przytkany. Generalnie to temperatura nagrzewnicy odpowiada za to jaka temperatura powietrza do naszego auta dociera. Tak że przyjrzał bym się temu, skoro wymieniłeś wszystko to nic mi nie przychodzi do głowy.





PS

(Zobacz każdy centymetr węża jak i samą nagrzewnice jak już bd miał 90st, woda powinna mniej więcej być jednakowo gorąca. Możliwe że gdzieś zgromadziło się kamienia czy jakiegoś syfu i bd trzeba wyczyścić cały układ, w sklepach motoryzacyjnych czy marketach sporo jest preparatów dedykowanych do tego tupu rzeczy, i tam już jest wyjaśnione co i jak trzeba robić.)



PiotrekS94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 23, 2012 13:51

Bardzo słabe ogrzewanie

Post autor: PiotrekS94 » wt gru 02, 2014 17:29

Przewody sprawdzone, wszystkie szczelne i drożne. Da się jakoś bez ściągania dechy sprawdzić czy nagrzewnica jest gorąca? To już zaczyna być śmieszne :D



Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

Bardzo słabe ogrzewanie

Post autor: lxxx20 » wt gru 02, 2014 18:07

No tak samą nagrzewnice to raczej sie nie da, jedynie możesz sprawdzić przewody. Teoretycznie jak na wejściu i wyjściu są gorące to i nagrzewnica też powinna być. Ale jeśli nagrzewnica jest gorąca to znaczy że układ chłodzenia jest cały sprawny i może trzeba by sprawdzić inny trop, może przekręcając pokrętło ciepłe - zimne ta przesłona wcale się nie rusza i jest w położeniu zimne czy jakoś tak no nie wiem.



PiotrekS94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 23, 2012 13:51

Bardzo słabe ogrzewanie

Post autor: PiotrekS94 » wt gru 02, 2014 18:19

Myślę, że zdejmę dechę i może coś znajdę :D Od razu zrobię porządek z kablami. Jak zrobię, to dam znać co było :D



PiotrekS94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 23, 2012 13:51

Bardzo słabe ogrzewanie

Post autor: PiotrekS94 » czw gru 04, 2014 22:13

Haha, dzisiaj rozebrałem i złożyłem od nowa. Nic ciekawego nie znalazłem i odziwo ogrzewanie się zrobiło xD



Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

Bardzo słabe ogrzewanie

Post autor: lxxx20 » czw gru 04, 2014 23:12

Może po prostu twój golf bardzo chciał żebyś zajrzał mu pod deskę :jezor: A tak serio to często tak bywa że naprawiamy coś nawet nie wiedząc jak, no ale coś tam było na rzeczy. Teraz nie ma co sie zastanawiać, gdybać tylko cieszyć się ciepełkiem i palić w piecu :grin:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Bardzo słabe ogrzewanie

Post autor: grg474 » sob gru 06, 2014 19:11

ja kiedyś miałem baterię w nagrzewnicy która blokowała klapkę sterującą ciepłem - rozebranie dopiero pomogło bo ją znalazłem (jakiś Niemiec zgubił baterię, tylko jak ona wpadła przez kratki?)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Przemek_364
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 26, 2014 21:00

Bardzo słabe ogrzewanie

Post autor: Przemek_364 » ndz gru 14, 2014 19:29

Witam!
Mam podobne pytanie dotyczące ogrzewania w golfie. Golf 1.9 TD 92r. Tylko lekko ciepłe powietrze leci,termostat wymieniony,obydwa weze do nagrzewnicy gorące,klapka sie otwiera. Tylko widac czasami w nawiewach kawałki gąbki, czy da sie zakleic te otwory bez sciagania deski? Chyba ze jakis inny pomysl na zrobienie ogrzewania?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości