Słabe ogrzewanie

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cineks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:53
Lokalizacja: Bartoszyce

Słabe ogrzewanie

Post autor: cineks » śr gru 10, 2014 02:22

Witam wszystkich. Otóż posiadam Bore jak wiadomo bratnia dusza mk4, a mój problem polega na tym, że ma bardzo słabe ogrzewanie. Temperatura silnika wynosi 90 stopni także termostat można wykluczyć pomimo tego ogrzewanie jest bardzo słabe, przewody na dolocie jak i wylocie z nagrzewnicy gorące. Klimatyzacje mam manualną, jednak zauważyłem pewną zalezność mianowicie po włączeniu obiegu wewnętrznego po chwili z nawiewu leci gorące powietrze, a jak wyłącze obieg wewnętrzny znów leci tylko lekko ciepłe. Jaka może być przyczyna? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Słabe ogrzewanie

Post autor: WichuTM » czw gru 11, 2014 15:18

Sprawdź panel sterujący może linka od regulacji temperatury powietrza sie zerwała czy coś. Ale skoro przewody dolotowe i wylotowe nagrzewnicy sa gorace a powietrze z nawiewow ledwo ciepłe to najprawdopodobniej nagrzewnica do wymiany. Mozesz spróbować ją przepłukać, jest szansa że pomoże. To, że po włączeniu wewnętrznego obiegu powietrze jest cieplejsze jest naturalnym zjawiskiem. Przecież w samochodzie z reguły panuje większa temperatura niz na zewnątrz, wiec łatwiej jest to powietrze ogrzać.



cineks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:53
Lokalizacja: Bartoszyce

Słabe ogrzewanie

Post autor: cineks » czw gru 11, 2014 22:39

Panel sprawdziłem wszystkie linki na miejscu klapka zamyka się otwiera. Dzisiaj zauważyłem poprawę mianowicie na 1 i 2 zakresie leci ciepłe powietrze ale już 3 i 4 tylko letnie



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Słabe ogrzewanie

Post autor: WichuTM » pt gru 12, 2014 14:01

No to ewidentnie nagrzewnica nie wyrabia..



cineks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:53
Lokalizacja: Bartoszyce

Słabe ogrzewanie

Post autor: cineks » sob gru 13, 2014 02:48

Dzięki Panowie, w takim razie będę musiał gdzieś postawić na wymianę. Temat można uznać za zamknięty



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości