[mk4] Wymiana tłoczka miękki hamulec

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

[mk4] Wymiana tłoczka miękki hamulec

Post autor: beRRo » sob wrz 09, 2023 17:26

Witam, od wczoraj gdy wymieniłem tylny zacisk hamulcowy i odpowietrzyłem to pedał hamulca mam teraz bardziej miękki, wcześniej wyżej brał bardziej twardy był. Wymieniłem bo był zapieczony i wgl nie odbijał grzała się tarcza oraz klocki szybko się zużyły. Czy wymiana na nowy zacisk ma wpływ na pedał hamulca? Mowa o tylnym zacisku.


Obrazek

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

[mk4] Re: Wymiana tłoczka miękki hamulec

Post autor: Bednarus » sob wrz 09, 2023 18:43

Prawdopodobne, układ dalej jest zapowietrzony. Dolewałeś w porę płynu do zbiorniczka wyrównawczego? Jeżeli się zgapiłeś i powietrze dostało się do pompy ABS, to trzeba przeprowadzić procedurę jej odpowietrzania przy użyciu komputera. Poza tym, jak już grzebałeś przy hamulcach, a płyn hamulcowy ma nawet kilkanaście lat, to trzeba było przetoczyć nowy płyn przez wszystkie zaciski. Z tym że najpierw odkręcasz odpowietrznik i wciskasz tłoczek, żeby wypchnąć całkowicie stary płyn z zacisku, a dopiero potem wtłaczasz nowy płyn i odpowietrzasz.



Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

[mk4] Re: Wymiana tłoczka miękki hamulec

Post autor: beRRo » ndz wrz 10, 2023 16:46

Znaczy w zbiorniczku dużo się chyba mieści tego płynu do odpowietrzenia wyleciało może 70ml. Wiem jak wygląda procedura przez komputer bo mam taką możliwość przez siebie zrobić tylko czy jest sens skoro może to nie wina pompy tylko zapowietrzenia zacisków. Jak to analizować i od czego zacząć?


Obrazek

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

[mk4] Re: Wymiana tłoczka miękki hamulec

Post autor: Bednarus » ndz wrz 10, 2023 23:05

Jeżeli jesteś pewny, że nie zostało zaciągnięte powietrze do pompy ABS, to jej odpowietrzanie jest zbędne. Odpowietrzałeś zacisk jeszcze raz?
Ostatnio zmieniony wt wrz 12, 2023 15:27 przez Bednarus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Wymiana tłoczka miękki hamulec

Post autor: marcin7x5 » pn wrz 11, 2023 16:40

Często jest podobny efekt jak się regeneruje zaciski czyli m in wymienia uszczrlnienia na tłoczku. Guma swieża, batdziej elastyczna to płynniej się przemieszcza. Poczekaj trochę o ile pedał się nie zapada pod stałym naciskiem.



Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

[mk4] Re: Wymiana tłoczka miękki hamulec

Post autor: beRRo » wt wrz 12, 2023 10:33

Operacja odpowietrzenia była przeprowadzona tylko raz po zamontowaniu zacisku, być może powtórzę zabieg. Pedał aż w podłogę nie wchodzi ale wyżej brał wcześniej.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości