[inny] [passat b4] bład 00741 - Brake Pedal Monitoring

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kotek34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 17, 2009 16:01
Lokalizacja: ja to znam

[inny] [passat b4] bład 00741 - Brake Pedal Monitoring

Post autor: kotek34 » czw lut 17, 2022 22:10

Czesc wszystkim,

Znajomy ma Passata B4 silnik 1.9 TDI AFN 110KM i ostatnio zaczela mu migac na desce kontrolka od swiec zarowych, po wcisnieciu hamulca kontrolka gasnie i po jakims czasie ponownie sie zapala. Podpialem VAGa i wyrzucilo blad 00741 - Brake Pedal Monitoring, blad skasowalem, ale wrocil. Z tego co poczytalem to problem jest z czujnikiem pedala hamulca. Wszedlem na VAGu w grupe 6 w trybie MS i tam w drugiej kolumnie pokazuja sie sygnaly z czujnikow polozenia pedalow sprzegla oraz hamulca. Z tego co sobie sprawdzilem to tam powinny byc trzy 0 jesli nic nie jest wcisniete a pokazuje sie 110 a jak wcisne hamulec to 111. Jak wciskam sprzegla to nic sie nie zmienia. Aha, dodam, ze STOP normlanie swieci, zarowki sa zwykle takie jak maja byc, nie zadne LED. Dzisiaj rozebralem plastik pod kierownica zeby dostac sie do tych czujnikow i przy pedale hamulca sa dwa czujniki i do kazdego idzie dwupinowa wtyczka, przy pedale sprzegla jest jeden i tez na dwa piny. Odpialem wtyczki z czujnikow i podpialem VAGa, ale kompletnie nic sie nie zmienilo, pomimo odpietych czujnikow dalej pokazuje 110 zamiast 000. Wyciagnalem tez czujniki od hamulca i zmierzylem multimerem i wychodzi, ze sa sprawne. Oba jak tloczek nie jest wcisniety pokazuje przerwe w obwodzie a jak wcisne tloczek to obwod sie zamyka, filozofi nie ma. Wiem, ze samochod mial zmieniane ECU na jakies tuningowe. Skoro czujniki dobre to zostaje chyba wiazka, albo ECU, dobrze mysle?



kotek34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 17, 2009 16:01
Lokalizacja: ja to znam

[inny] Re: [passat b4] bład 00741 - Brake Pedal Monitoring

Post autor: kotek34 » pn lut 21, 2022 18:41

Powodem bylo uszkodzone ECU, po podmianie na inne wartosci wrocily do normy, kontrolka przestala sie zapalac, bledow w sterowniku brak, temat uwazam za zamkniety.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości