[mk4] Ocena stanu klocków oraz tarczy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Ocena stanu klocków oraz tarczy

Post autor: wesol » sob lis 16, 2019 19:50

Klocki i tarcze podlegają okresowej konserwacji. To nie tak że zakładasz nowy zestaw i latasz aż się coś skończy. Trzeba rozbierać czyścić to raz. Prowadnice przesmarowac, jarzmo i prowadzenie klocka wyczyścić też przesmarowac by klocek swobodnie mógł się przesuwać. Te miejsca na tarczy czyli zeszkliwuenua to trzeba ostukac to odpadną.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[mk4] Re: Ocena stanu klocków oraz tarczy

Post autor: Maszan » sob lis 16, 2019 22:06

Ile chcesz jeszcze spokojnie pojezdzic? Taki klocek moim zdaniem moze w kazdej chwili sie ukruszyc, odkleic bo jest go juz malo - podejzewam, ze ten od strony tloczka bedzie mial mniej materialu ciernego. Co do tylnej tarczy to jest ok , takie przebarwienia nie maja wplywu na prace hamulca.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Ocena stanu klocków oraz tarczy

Post autor: wesol » sob lis 16, 2019 22:59

Jak dobre klocki to miejsce zna do blach dojechać. Kiedyś kupiłem ferodo to okładzina odeszła od blachy jak było jej jeszcze około 6 mm. Bywa różnie z tym ale to i tak nie stanowi o jakimś niebezpieczeństwie. Ile razy wymieniałem w naczepach tirów a i w samym koniu jak blacha była do połowy wyjechania. Ostatnio miałem na załadunku auto i do przodu nie mógł jechać to do tyłu dał i klocek wypadł z naczepy bo był zjechany z ukosa tak że blacha była starta jak ostrze siekiery.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości