[mk4] 1.8T problem z twardymi hamulcami.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nesill
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt mar 21, 2014 00:14
Lokalizacja: Słupsk

[mk4] 1.8T problem z twardymi hamulcami.

Post autor: nesill » pt cze 28, 2019 06:57

Pacjent Skoda Octavia 1 2002r, 1.8T czysta benzyna
Tarcze i kocki przód tył, praktycznie nowe max. 10tys km, wymienione bo wcześniej był ten sam problem, że samochód ledwo hamował i mechanik stwierdził, że to tarcze i kocki.
Miesiąc temu samochód przeszedł przegląd bez problemu po 2t+ na kole.

Podczas jazdy hamulce są bardzo twarde, spowalniają samochód zamiast hamować, dopiero jak wcisnę do końca to nurkuje/hamuje na piskach.

Po rozpędzeniu się do 70km/h i awaryjnym hamowaniu przez parę sekund pedał jest miękki i lekkie dotknięcie hamuje bardzo dobrze jak w nowych samochodach ale po dodaniu gazu lub upływie kilku sekund znowu pedał twardy jak drewno....

Jeden z mechaników, stwierdził, że to dlatego, że żona jeździ jak piz..... i trzeba ostro pojeździć to się rozchodzą, ale zamieniłem się z nią samochodami i gów... też nie udało mi się ich rozjeździć, żeby było dobrze.

Chce to zrobić, bo można narobić biedy podczas próby płynnej jazdy w mieście a hamowanie na piskach przed każdymi światłami to żadne rozwiązanie.

Co to może być?



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[mk4] Re: 1.8T problem z twardymi hamulcami.

Post autor: luckyboy » ndz cze 30, 2019 21:49

Servo czyli wspomaganie hamulców, dokładnie jego brak.



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk4] Re: 1.8T problem z twardymi hamulcami.

Post autor: Tygrysq » pn lip 01, 2019 19:20

Sprawdź przewód z pompy vacu do serwo. Jak masz silnik vp to w pompie wyrabia się kruciec i podciśnienie ucieka



Awatar użytkownika
nesill
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt mar 21, 2014 00:14
Lokalizacja: Słupsk

[mk4] Re: 1.8T problem z twardymi hamulcami.

Post autor: nesill » wt lip 02, 2019 17:37

Tygrysq pisze:
pn lip 01, 2019 19:20
Sprawdź przewód z pompy vacu do serwo. Jak masz silnik vp to w pompie wyrabia się kruciec i podciśnienie ucieka
To jest 1.8 T oznaczenie AUM benzyna tam jest chyba to inaczej rozwiązane niż 1.9 tdi bo nie wiedziałem pompy vacum jak miałem w golfie 1.9tdi.
Jutro jak będzie pogoda to rzucę okiem co tam się dzieje bo to samochód żony i nie zawsze mam do niego dostęp.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości