[mk4] Zacinający się pedał hamulca.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

carlos617
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 17, 2009 19:57
Lokalizacja: Toruń

[mk4] Zacinający się pedał hamulca.

Post autor: carlos617 » wt sie 21, 2018 22:36

Witam.
Problem polega na tym że, pedał hamulca w połowie skoku jakby delikatnie się zacinał. Podczas wciskania pedału w połowie czuć lekkie zacięcie i dalej się wciska bez problemu. Podczas tego zacięcia słychać też delikatne stuknięcie przy pedale hamulca. To wszysko dzieje się przy zapalonym silniku. Po zgaszeniu silnika zacięcie to pojawia sie coraz wyżej, a po kilku wciśnięciach jest na samej gorze. Gdy zapale silnik przy wciśnietym hamulcu, pedał ładnie opada i przez pierwsze trzy, cztery wciśniecia hamulca tego zacinania nie czuć, ale w po kilku wciśnieciach znów sie pojawia. Auto normalnie hamuje, ostatnio tylni zacisk został wymieniony na nowy bo stary padł, ale problem występował już wcześniej.
Dzieje się to zarówno w trakcie jazdy, jak i na postoju.Nie pamietam kiedy to sie pojawiło, ale trwa to już jakiś czas i w końcu czas to rozwiązać. Abs działa.
Jakieś pomysły?
Auto to golf IV 2.0 benzyna.



Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

[mk4] Re: Zacinający się pedał hamulca.

Post autor: Paulex » czw sie 23, 2018 08:15

Mam tak samo, tylko u mnie po kliknięciu pedał jest twardy i już się ciężko wciska. Moim zdaniem kliknięcie jest obajwem prawidlowym, bo ta zapadka czy zatrzask odpowiada za utrzymanie siły hamowania gdybyś delikatnie odpuścił hamulec. Nie wiem czy to prawda, ale może mnie ktoś poprawi.


TDI -> The Devil Inside

carlos617
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 17, 2009 19:57
Lokalizacja: Toruń

[mk4] Re: Zacinający się pedał hamulca.

Post autor: carlos617 » czw sie 23, 2018 20:40

Właśnie też nie wiem czy to normalne. Może na siłe człowiek szuka sobie problemu. to kliknięcie występuje w tym samym miejscu skoku pedału hamulca, gdzie mniej wiecej załącza się ABS i brzmi również (tylko o wiele ciszej) tak samo jak działający ABS (sprawdzone na wiejskiej, żużlowej drodze).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości