Strona 1 z 1

Serwo hamulcowe, dlaczego padło po dwóch miesiącach?

: pt lut 03, 2017 09:27
autor: DjExit
Dotyczy samochodu Golf Mk4 2003r, TDI (ARL)

Witam, w listopadzie zeszłego roku padło mi serwo hamulcowe, co objawiało się tym że najpierw zaczęło "syczeć" w momencie mocniejszego hamowania, później odczuwalnie słabiej samochód zaczął hamować a syczenie się pogorszyło aż w pewnym momencie całkowicie przestało działać wspomaganie hamowania, tzn trzeba było bardzo mocno wciskać pedał żeby cokolwiek hamowało. Podciśnienie zostało wtedy sprawdzone, inne węże instalacji podciśnienia też. W konsekwencji zamówiłem nowe (nie używane) serwo ATE czyli oryginał montowany na pierwszy montaż jak by nie patrzeć. Po wymianie serwa hamulce odzyskały całkowitą sprawność, można nawet powiedzieć, że tak dobrze w moich rękach ten samochód nie hamował. Chociaż z wymianą się nieźle nagimnastykowałem to byłem zadowolony z efektu. Teraz jest początek lutego, więc minęło dwa miesiące z hakiem. Od kilku dni hamulec zaczął ZNOWU syczeć w momencie wciskania pedału (syczenie z okolicy serwa koło nóg kierowcy), no i niestety zgodnie z poprzednim scenariuszem działo się dokładnie to samo aż do wczoraj kiedy przy 130km/h serwo tak jakby "strzeliło" podczas hamowania i całkowicie straciłem wspomaganie hamulców! Szczęście że było późno i mały ruch więc powoli ale wytraciłem prędkość siłując się z pedałem hamulca. Co mogło się stać? Dlaczego nowe, oryginalne serwo ATE zepsuło się po 2 miesiącach? Jakie czynniki na to mogą wpływać jak tam układ jest prosty jak budowa cepa? Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem czy oddawać to serwo na gwarancję czy kupować nowe ryzykując powtórkę z rozrywki za dwa miesiące...

Serwo hamulcowe, dlaczego padło po dwóch miesiącach?

: pt lut 03, 2017 13:02
autor: Masac81
DjExit, reklamuj serwo.Miałem identyczną sytuację w audi a3.Strzeliło oryginalne serwo,zamówiłem nowe Bosch,bo takie miałem w aucie.Miesiąc po wymianie naciskając na hamulec coś strzeliło i straciłem wspomaganie.Pedał twardy.Wyrwałem serwo z auta i dałem na reklamację.Producent uznał ją i dostałem kolejne nowe serwo.Po montażu problem nie powrócił.Podejrzewam,że była to wada fabryczna.

Serwo hamulcowe, dlaczego padło po dwóch miesiącach?

: wt lut 07, 2017 11:15
autor: DjExit
Tak też zrobiłem, zobaczymy czy reklamacja przejdzie. Ale pytanie czy jest jakikolwiek czynnik który mógł uszkodzić to serwo? Vacuum pompa (tandemowa), albo jakiś inny element układu podciśnienia? A może sama pompa hamulcowa? Wszystkie te elementy wydają mi się sprawne, ale nie mogę mieć 100% pewności. Jak myślicie?

Serwo hamulcowe, dlaczego padło po dwóch miesiącach?

: wt lut 07, 2017 22:02
autor: Masac81
Jestem na 99% pewien,że to wina samego serwa.Wada fabryczna.Vacuum pompa wg mnie musiała by wytworzyć na tyle duże podciśnienie,żeby rozerwać membranę,co jest b.mało prawdopodobne.Podczas,gdy ja swoje reklamowałem koleś w sklepie też dość wnikliwie wypytywał kto wymieniał i czy mam jakiś papier na robotę od mechanika.Oddałem uszkodzone serwo,kupiłem kolejne,a kasę dostałem jak Bosch uznał reklamację.