problem z hamulcami przód

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RysiekAsthmatdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt sty 31, 2014 12:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

problem z hamulcami przód

Post autor: RysiekAsthmatdi » śr sty 21, 2015 20:29

U mnie problem znikł....Przetoczone ate....jest ok


W ludziach budzą się ambicje gdy wyprzedza ich auto które przecież "nie powinno" :)
147 KM 323 NM

https://www.youtube.com/watch?v=l5tc_UXLi3w" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

problem z hamulcami przód

Post autor: waski1 » śr sty 21, 2015 23:46

RysiekAsthmatdi pisze:U mnie problem znikł....Przetoczone ate....jest ok
Jaki przebieg zrobiłeś od montażu?
Przez 1 tysiąc kilometrów może być w porządku.Opinie napisz po 2-3 tysiącach kilometrów.



Awatar użytkownika
RysiekAsthmatdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt sty 31, 2014 12:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

problem z hamulcami przód

Post autor: RysiekAsthmatdi » śr lut 18, 2015 10:42

Witam. Prawie miesiąc po montażu przetoczonych ATE przez starego tokarza, przejechałem przez ten prawie miesiąc 2.500 km kałuże omijałem myjnie też....i dalej to samo ! bicie na kierownicy podczas hamowania po 5-12 cm ! to jest tragedia.... bo pasażerowie to bicie czują na nogach ! mam dosyć !


W ludziach budzą się ambicje gdy wyprzedza ich auto które przecież "nie powinno" :)
147 KM 323 NM

https://www.youtube.com/watch?v=l5tc_UXLi3w" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

problem z hamulcami przód

Post autor: Tominator » pn mar 09, 2015 01:08

Mialem taka sytuacje klient kupil tarcze nowe i byly niemilosiernie, okazalo sie ze odlew byl kijowy i tarcza byla krzywa wewnatrz tam gdzie jest wentylowanie, trzeba bylo to przetoczyc i problem znikl, a tarcze nowe ze sklepu tylko firmy nie pamietam. W tym przypadku to jednak moze byc cos innego skoro wiele tarcz roznych i jest bicie. W AlH masz ori tarcze 256mm i one sie krzywia po kilku hamowaniach mocniejszych na potege. Wymien na wiesze i ciesz sie prsyjemna jazda.



Awatar użytkownika
RysiekAsthmatdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt sty 31, 2014 12:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

problem z hamulcami przód

Post autor: RysiekAsthmatdi » pn mar 09, 2015 20:37

Witam, U mnie w Alh mk IV 99r. są 280 tarcze, tak jak pisałem wcześniej były dwie piasty krzywe były i założyłem nowe mikody nawiercane nacinane i wętylowane...2 tyś przejechane i jest Rewela...Polecam i Ku przestrodze zakładać nowe tarcze na krzywe piasty...


W ludziach budzą się ambicje gdy wyprzedza ich auto które przecież "nie powinno" :)
147 KM 323 NM

https://www.youtube.com/watch?v=l5tc_UXLi3w" onclick="window.open(this.href);return false;

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

problem z hamulcami przód

Post autor: GRIZLI » pt paź 02, 2015 23:10

No i temat umarł? Sam mam ten kłopot w Octavii 4x4. Już 2go raz wymienione tarcze, po 2000km problem powraca. Prace wykonywane przy zachowaniu wszelkich wymaganych czynności w warsztacie, który codziennie przerabia kilka takich operacji ale tylko na grupie wymienionej poniżej, problem istnieje notorycznie. Czytałem na necie, jest CAŁA MASA tych przypadków w całej rodzinie Golf IV, Octavia, Seat...tylko wszelkie rozwiązania rujnują budżet gdyby je zespolić a efekt, może okazać się bardzo rozczarowujący. Wymiana zwrotnic, łożysk, przegubów, piast, personów, swapy na 288 lub 312...tylko tak na prawdę, żadnej konkretnej przyczyny, która definitywnie i najczęściej odpowiada za ten fakt powracającego bicia podczas hamowania.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

problem z hamulcami przód

Post autor: piotrek233 » sob paź 03, 2015 13:18

Możesz nawet 5 razy wymieniać tarcze nawet w laboratorium i problem będzie za każdym razem powracał jeżeli nie wyeliminujesz przyczyny. Piasty proste, sprawdzałeś?



Awatar użytkownika
RysiekAsthmatdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt sty 31, 2014 12:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

problem z hamulcami przód

Post autor: RysiekAsthmatdi » ndz paź 04, 2015 13:18

Witam,,,,,mój temat można zamknąć ! powodem były krzywe piasty z przodu....założyłem nowe piasty i łożyska z przodu i jeszcze raz nowe tarcze mikody nawiercane i nacinane i git malina...zrobiłem na tym 16 tysięcy i nic się nie działo....:) pozdrawiam


W ludziach budzą się ambicje gdy wyprzedza ich auto które przecież "nie powinno" :)
147 KM 323 NM

https://www.youtube.com/watch?v=l5tc_UXLi3w" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości