Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xpicassox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 17:53
Lokalizacja: Płock

Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: xpicassox » pn maja 27, 2013 18:11

Witam
Padło mi serwo w golfie IV 98r 1.9tdi :-( . Syczenie pod pedałem hamulca(twardy pedał), rozebrałem i jest ewidentnie pęknięta zewnętrzna osłona, ale tu jest pytanie czy tylko wystarczy wymienić tą osłonę od strony pedału hamulca czy całe serwo. Jak tak to jakie kupić serwo numer na nim jest nie czytelny, wystarczy z tego rocznika i takiego samego silnika? dodam że posiadam tylko abs, który i tak nie działał od zimy(nie znam przyczyny może to serwo już wcześniej szwankowało,mógł abs nie działać z powodu uciekającego powietrza z serwa?).
Dziękuje z góry za pomoc.

P.S. Znalazłem takie samo z wyglądu ale jest od benzyny 1.6, może pasować?, może ma ktoś katalog w którym można sprawdzić według nr VIN?



xpicassox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 17:53
Lokalizacja: Płock

Re: Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: xpicassox » wt maja 28, 2013 17:34

Po bardzo długich próbach odczytania doczytałem się numeru na serwie i jest ono takie:
1J1614105H
A na ogłoszeniach znalazłem z wyglądu bardzo podobne ale od benzyny 1.6, tylko różni sie ostatnią literą oznaczenia
1J1614105L

i tu jest moje pytanie będzie pasować? może ma ktoś dostęp do katalogu.

Pozdrawiam



xpicassox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 17:53
Lokalizacja: Płock

Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: xpicassox » śr maja 29, 2013 09:28

Nikt nic nie wie :shock: ? No nic dzisiaj kupuje te od benzyny (cena jest bardzo atrakcyjna) w Piątek założę i napisze czy działa.
Może komuś przyda się na przyszłość taka informacja.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: Qto » śr maja 29, 2013 09:53

benzyna/diesel nie robi różnicy... bardziej istotne jest czy jest ESP czy go nie ma. Różnica jest też pomiędzy angielskimi i europejskimi serwami - jednak nie wiem jaka, może ktoś z praktyki wie czym konkretnie się różnią i czy są zamienne ?? Różnice też występowały w różnych latach produkcji, tu szczegółów dochodzi się po numerze VIN:
viewtopic.php?f=141&t=491854" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=140&t=455734" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=141&t=350000" onclick="window.open(this.href);return false;
w tych tematach coś było
Co do numerów...
xpicassox pisze: doczytałem się numeru na serwie i jest ono takie:
1J1614105H
na pewno jest zamienne z 1J1614106E - zdaje się nie masz u siebie ESP
xpicassox pisze:1J1614105L
zdaje się, że jest zamienne z powyższymi numerami



xpicassox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 17:53
Lokalizacja: Płock

Re: Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: xpicassox » śr maja 29, 2013 11:38

Dziękuje koledze za odpowiedź:
Wszystkie wcześniejsze posty do których kolega podał linki wcześniej przeczytałem, na allegro sprzedawcy piszą że to jest wersja europejska(ale czy to prawda) pasuje też do audi a3 i jest od benzyny 1.6. A czy miało esp(ale chyba powinno mieć wejście na czujnik) to nie wiem, a co by było jakbym je założył a ono było z esp a ja tego nie mam? będzie działać? różnicy w wyglądzie nie ma żadnej a w środku nie wiem.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: Qto » śr maja 29, 2013 14:33

xpicassox pisze:sprzedawcy piszą że to jest wersja europejska(ale czy to prawda)
prawda, Anglia jest w Europie :)
Co do różnic pomiędzy serwami to niestety nie wiem...te dwa numery wyżej będą na pewno ok



xpicassox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 17:53
Lokalizacja: Płock

Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: xpicassox » śr maja 29, 2013 16:01

Qto pisze:prawda, Anglia jest w Europie
dokładnie :D

Czekam kolega ma mi kupić te serwo bo akurat jest tam w okolicy, zaryzykuje, u siebie i tak nic nie mogę znaleźć rocznik się zgadza niby jest wersja europejska :hmm: (bo po tej samej stronie ma wyjście przewodów co moje a tak to chyba miało by po drugiej), wygląd podobny tylko numerem się różni i że jest od benzyny.

Dzięki i pozdrawiam



xpicassox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 17:53
Lokalizacja: Płock

Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: xpicassox » śr maja 29, 2013 17:06

Już kupiłem wygląda tak samo jest bez esp wersja europejska tylko że od benzyny. Wymienię sobie na spokojnie w Piątek i napisze czy wszystko ok. Jeszcze się tylko zastanawiam czy przez to mógł wcześniej abs przestać działać, ale coż o tym się przekonam jak wymienię i jak wszystko będzie dobrze. :hmm:

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: Qto » śr maja 29, 2013 17:10

działaj i daj znać, jak będziesz pisał to podaj numery kupionego serwa, się sprawdzi coś kupił...



Rogus23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 28, 2010 11:57
Lokalizacja: lubelskie

Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: Rogus23 » śr maja 29, 2013 23:20

Mam podobny problem, dzisiaj w moim MK4 SDI 98, silnik AQM padło serwo, hamulec zesztywniał na amen. Numer jest nieczytelny. Proszę o pomoc...numer VIN mojego Golfika : WVWZZZ1JZWB066512, doradźcie jakiego serwa mam szukać? Z góry dziekuję za pomoc.


[img]http://img19.imageshack.us/img19/1383/9copya.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: Qto » śr maja 29, 2013 23:23

1J1614106E jeżeli nie masz ESP lub starszy numer - obydwa podane wyżej



Rogus23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 28, 2010 11:57
Lokalizacja: lubelskie

Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: Rogus23 » śr maja 29, 2013 23:51

Serdeczne DZIĘKI za szybką odpowiedź...na piątek muszę mieć golfa na chodzie, może się uda.


[img]http://img19.imageshack.us/img19/1383/9copya.jpg[/img]

xpicassox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 17:53
Lokalizacja: Płock

Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: xpicassox » pt maja 31, 2013 16:11

Witam ponownie

Zabieg się udał przełożenia serwa. wcześniej miałem numer 1J1614105H, a teraz mam 1J1614105L pasuje idealnie. Może ta wiadomość przyda się innym na przyszłość, a i jak komuś pęknie ta guma od serwa koło pedału hamulca i będzie syczało to nie musi zmienić całego serwa wystarczy zdjąć tylko pedał hamulca i gazu i ją wymienić od środka ( cały zabieg jest banalnie prosty :smoke: ). Ja wymieniłem całe serwo gdyż o tym wcześniej nie wiedziałem i nie byłem całkowicie pewny że serwo jest dobre. Guma ogólnie pasuje od dużej ilości innych serw z grupy VW(łatwo dostępne na szrocie nowe pewnie w ogóle).

Zostało mi tylko odpowietrzyć hamulce( jak długo trzymam pedał hamulca wciśnięty to wpada mi w podłogę), ale ogólnie w miarę dobrze hamuje. No cóż w przyszłym tygodniu udam się do znajomego mechanika i odpowietrzymy( zrobiłbym sam ale ze względu na ABS który i tak mi nadal nie działa pojadę do mechanika)

Zaczęła mi też migać kontrolka od świec żarowych ale nie świeci mi jedna żarówka od stopu( widocznie przepaliła się w trakcie zabiegu :? ) to pewnie dla tego.

Dziękuje koledze Qto za pomoc.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jakie kupić serwo? od benzyny do diesla może być Golf IV

Post autor: Qto » pt maja 31, 2013 16:50

xpicassox pisze:teraz mam 1J1614105L pasuje idealnie
nie wiem dlaczego wcześniej napisałem, że to serwo jest z angola... musiałem źle zobaczyć numer (albo z góry sugerowałem się tym że na necie same angole na sprzedaż;)), w mańkutach początek numeru jest 1J2 - także sorrki za wprowadzenie w błąd. Post wyżej edytowałem. Teraz sprawdziłem numer, który zamontowałeś i wychodzi że jest zamienne z serwem które miałeś :bigok: Najważniejsze, że pomimo wprowadzenia przez mnie w błąd, kupiłeś serwo a to okazało się pasować :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości