[mk4] Piszczy przy skręcaniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Piszczy przy skręcaniu

Post autor: locarno_old » pt wrz 27, 2019 23:21

Witam. Co może być przyczyną pisku podczas skrętu w lewo ? Słychać, to przy niskich prędkościach podczas skręcania w lewo. Pisk bardzo podobny do tego od hamulców, ale nie zawsze go słychać.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Piszczy przy skręcaniu

Post autor: wesol » sob wrz 28, 2019 06:53

Jeśli nie jest to pisk z paska napędu osprzętu czyli też i napędzającego pompę wspomagania to wpierw bym jeszcze strzykawką z igłą wprowadził do sworznia wahacza i końcówki drążka trochę oleju w ta gumę osłonową. Już parę razy tak miałem że popiskiwanie, ciężko chodziła kierownica. Na koniec to bym wyciągnął amortyzator i może być zatarte łożysko na górze amortyzatora. To w poduszce. Czasem jest tak zatarte że kulki są kwadratowe już albo całkowicie wytarte.
Dodam od siebie że te końcówki drążków, sworznie itd ja mam w obu autach dosmarowane konkretnie. W poprzednim golfie 4 też tak robiłem zaraz po zakupie i po paru tygodniach kierownicą leciutenko chodziła. Pamiętajmy że kiedyś wszystkie te elementy miały kalamitki i można było sobie smarować dowoli.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości