[mk5] Stukanie silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sindarine
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 16, 2019 19:23

[mk5] Stukanie silnika

Post autor: Sindarine » czw maja 02, 2019 14:09

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem golfa 5 1.6 benzyna z silnikiem BSE. Standardowo po kupnie wymieniłem olej + wszystkie filtry. Po wymianie oleju (może nieszczęśliwy zbieg okoliczności) zauważyłem że spod maski dochodzi głośny stukot na wolnych obrotach oraz na 1 i 2 biegu, później jest raczej nieslyszalny. Dodam, że przy wcisnietym pedale sprzęgła stukot ustaje. Dostrzegłem również że przy skręcie w lewo też jakoś stuka... ponadto zapala mi się kontrolka od ABS i kontroli trakcji (Nie zawsze, ale czesto). Czy te usterki mogą mieć coś że sobą wspólnego? Oraz co może być przyczyną tych usterek?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk5] Re: Stukanie silnika

Post autor: marcin7x5 » czw maja 02, 2019 20:29

Jeżeli stukanie ustaje pi wciśnięciu sprzęgła to w nim szukaj przyczyny. Czy stukanie ustaje po wciśnięciu delikatnym czy pełnym sprzęgła?



Sindarine
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 16, 2019 19:23

[mk5] Re: Stukanie silnika

Post autor: Sindarine » czw maja 02, 2019 22:00

Stukanie ustępuje przy pełnym wciśnięciu sprzęgła.

Dziś podczas wizyty u "mechanika" powiedzieli mi, że to wina skrzyni i lepiej kupić uzywke niż zregenerować. Stwierdzili tak tylko na podstawie osluchania... czy tylko mi się wydaje czy to są pseudomechanicy?



Lapenio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 19, 2019 21:02

[mk5] Re: Stukanie silnika

Post autor: Lapenio » pt lip 19, 2019 21:06

Wiem że w sumie banalne podejście ale często problem z ESP wiąże się z czymś co możemy sprawdzić w domu. Np czasem poluzowany akumulator już powoduje błąd ESP. Sprawdź sobie stronkę https://blogmobility.pl/awaria-systemu- ... odzie/może coś się wyjasni.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości