[inny] pytanie o podporę/lizak 1K0199855L w BKD

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

[inny] pytanie o podporę/lizak 1K0199855L w BKD

Post autor: Sander » ndz lis 18, 2018 22:23

Witam,

Rok temu miałem wymieniane te 2 okrągłe poduszki w sankach, ale niestety ten lizak 1K0199855L został stary.
Trochę mi jeszcze szarpie autem jak puszczam albo dodaję gazu, więc chciałbym tą podporę wymienić, chociaż wątpię, że to od niej te szarpania.

Pytanie brzmi, czy trzeba znów demontować te sanki, czy raczej wymiana tego elementu będzie szybka, łatwa i przyjemna?

Pytam, bo już nie pamiętam jak to od spodu tam wszystko wygląda.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
arti8383
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz paź 01, 2017 18:26
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf V
Kontakt:

[inny] Re: pytanie o podporę/lizak 1K0199855L w BKD

Post autor: arti8383 » śr lis 21, 2018 19:02

Aluminiowego elementu nie demontujesz do wymiany tego łącznika/lizaka. Jeśli nadal przy zmianie biegów masz szarpnięcia sprawdź poduszkę od strony skrzyni biegów tą pod obudową akumulatora. Polecam wsadzić wkładkę poliuretanową w poduszkę pod skrzynią, tą w aluminiowym wózku.

Ja wymieniłem te dwie poduszki w wózku i nadal były szarpnięcia przy zmianie biegów a przy wymianie sprzęgł zauważyłem że tej od skrzyni praktycznie nie ma :) Jak chcesz sprawdzić to wsadz kogoś za kierownicę i na ręcznym 1 i wsteczny, bujamy silnikiem i widzimy czy od strony skrzyni poducha trzyma czy nie.



Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

[inny] Re: pytanie o podporę/lizak 1K0199855L w BKD

Post autor: Sander » śr lis 21, 2018 20:12

Tak się właśnie zastanawiam nad wymianą tej poduszki pod aku, ale teraz jestem w trakcie wymiany półosi. Po wymianie lewej auto już zdecydowanie lepiej jeździ, po niedzieli pójdzie wymiana prawej i wtedy zobaczymy czy będą dalsze pozytywne efekty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości