golf 7 klejący pedał szprzęgła

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pugilares
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob sie 26, 2017 21:06

Re: golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: Pugilares » śr lis 14, 2018 04:04

Po ciężkiej walce a ASO wymienili wysprzęglik. Schodkowanie na pedale sprzęgła ustało. Zeby wydębić wymianę wysprzęglika musiałem jeździć do ASO kilka razy, sprawa oparła się o kierownika serwisu.
Cały czas fatalnie działa mechanizm zmiany biegów. Byłem w innym ASO, przejechali 6 km "opisywana usterka nie wystąpiła". Mam chęć zepchnąć VW grata do Wisły razem z ASO.



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: luckyboy » śr lis 14, 2018 12:15

Współczuję, ja mam 15 letnie auto z ćwierć miliona kilometrów i żadnych problemów. Od zakupu jeżdżę 2 lata i 35.000km, mogę powiedzieć że lepszy niż nowy 🤣



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: przemlin » czw sty 03, 2019 21:22

heh ja mam mk4 tdi 90 2001r na blacie 350tyś z czego ja 100 tyś i nie wiadomo ile jest naprawde i w sprzegle miałem wymienianą jedynie tarcze sprzegłową i łożysko, tzn regenerowaną tarcze... obita kevlarem? całość wyszła 400zł heh a biegi u mnie chodza jak w nowym aucie tak samo pedał sprzegła pracuje lekko. pozdro dla posiadaczy nowych mk7 za gruby hajs.



respect_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 22, 2010 20:04
Lokalizacja: Poznań

Re: golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: respect_ » pn kwie 26, 2021 15:27

Pugilares pisze:
śr lis 14, 2018 04:04
Po ciężkiej walce a ASO wymienili wysprzęglik. Schodkowanie na pedale sprzęgła ustało. Zeby wydębić wymianę wysprzęglika musiałem jeździć do ASO kilka razy, sprawa oparła się o kierownika serwisu.
Cały czas fatalnie działa mechanizm zmiany biegów. Byłem w innym ASO, przejechali 6 km "opisywana usterka nie wystąpiła". Mam chęć zepchnąć VW grata do Wisły razem z ASO.
Po tej wymianie wysprzęglika , to schodkowanie pedału sprzęgła po rozgrzaniu ustało już na stałe, czy pojawiło się znowu ?



Awatar użytkownika
Pugilares
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob sie 26, 2017 21:06

Re: golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: Pugilares » sob paź 30, 2021 03:23

Pojawiło się znowu po ok. 2 tygodniach jeżdżenia. Wtedy znowu byłem w serwisie i kolejna naprawa polegała rzekomo na wymianie jakiegoś przewodu (hydraulicznego?). Wtedy schodkowanie ustało na dobre, ale po pewnym czasie pojawiło się klikanie przy naciskaniu pedału sprzęgła - naciskając pedał jakbym naciskał przycisk myszki wyczuwałem KLIK i dalej już pedał szedł w dół gładko. Serwisy odmawiały dalszej naprawy nie stwierdzając usterki. Dopiero niedawno w kolejnym serwisie zgłosiłem kolejny raz i bez robienia trudności wymienili sprawnie pompę sprzęgła - siłownik hydrauliczny pod pedałem sprzęgła. Od tego czasu przejechałem zaledwie ok. 1000 km, ale na razie nic nie klika. Czyli teraz zachowanie pedału sprzęgła przy wciskaniu jest już OK. Nadal uważam, że nie jest całkiem OK przy zwalnianiu pedału sprzęgła. Da się wyczuć wibrację i stuknięcie pod stopą po drodze, gdy pedał stopniowo zwalniam. Ponadto po 4 latach jeżdżenia tym samochodem nadal nie jestem w stanie ruszać z miejsca i rozpędzać samochód wsadzając kolejne biegi całkiwicie płynnie. W poprzednim samochodzie opanowałem to do perfekcji, tak że potrafiłem ruszać i rozpędzać samochód płynnie, jakby to był dobry automat albo pociąg. W tym samochodzie zdaje mi się, że sprzęło łapie raz nieco wyżej, raz ciut niżej i nie jestem w stanie zawsze wyczuć, w której fazie ruchu pedału sprzęgło rozłączy/złapie, więc jazda jest z mniejszymi lub większymi bujnięciami-szarpnięciami przy zmianie biegów. Oczywiście serwisy, w których to zgłaszałem nie stwierdziły nieprawidłowości.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości