problem ze zmianą biegów TDI+EWT

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rejczel97
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 00:11
Lokalizacja: Mielec

problem ze zmianą biegów TDI+EWT

Post autor: rejczel97 » sob maja 13, 2017 00:12

Po przełożeniu silnika i skrzyni pojawił mi się pewien problem.
Silnik to AFN, Skrzynia EWT zalana Mannolem 75w90, Sprzęgło luk na wzmocnionym docisku.
Sprawa wygląda tak, że jak ruszę mocniej na jedynce - tak że szarpnę to gdy wrzucę dwójkę i puszczę sprzęgło to tak jakbym miał na luzie - lewarek na maksa do tyłu. Często też mi się tak dzieje że lewarek od biegów strasznie cięzko chodzi - trzeba mocniej pociągnąć żeby zrzucić bieg na luz.
Auto ma teraz jakieś 140km/300nm i odcinkę przy 4600obr i gdy silnik zaczyna odcinać(szarpie) jest problem ze zmianą biegu - ciężko ruszyć lewarek.
Co to może być? Wnętrzności skrzyni czy raczej problem będzie w wybieraku, a może coś z poduszkami? Łapę tylną na pewno dobrze zrobiłem i całość wisi tak jak na starej zajeżdzonej ASD. Dodam że skrzynia nic nie wyje, jest cichutka i nie ma zgrzytów.



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: problem ze zmianą biegów TDI+EWT

Post autor: luckyboy » sob maja 13, 2017 20:43

Zobacz jak chodzą biegi na wyłączonym silniku, jeśli lekko to wina sprzęgła.



Awatar użytkownika
rejczel97
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 00:11
Lokalizacja: Mielec

problem ze zmianą biegów TDI+EWT

Post autor: rejczel97 » ndz maja 14, 2017 11:39

Chodzą lekko, ale sytuacja się dzieje jak dam po garach, przy normalnej, spokojnej jeździe wszystko jest okej



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

problem ze zmianą biegów TDI+EWT

Post autor: Mavrick » wt maja 16, 2017 22:15

A moze silnik Ci sie przesuwa na poduszkach i przez to zmienia sie ulozenie mechanizmu wybieraka przy skrzyni. Sprawdz czy Ci sie sruby nie poluzowaly na poduszkach. Jezeli nie to do przejrzenia mechanizm wybieraka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości