Problem ze sprzeglem.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

janis77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 13, 2009 20:59
Lokalizacja: Kołobrzeg

Problem ze sprzeglem.

Post autor: janis77 » pt kwie 21, 2017 17:07

Witam serdecznie. Jak w temacie, mam problem ze sprzęgłem a dokładniej z linką. W przeciagu dwóch miesiecy 3 razy zerwała mi się linka od sprzęgła. Za pierwszym razem urwała się przy łapie, myślałem że ze starości i wymieniłem na nową. Po około miesiacu ta nowa zerwała się przy pedale. Dodam, że cały czas sprzęgło ciężko sie wciskało. Ze wzgledu że byłem poza domem i daleko do sklepu udalo mi się zdobyc używaną. Po tygodniu od wymiany urwala się również przy pedale. Zdenerwowany postawiłem auto na warsztat, tam zdemontowali skrzynie żeby sprawdzić sprzęgło. Nic nie znaleźli, ale profilaktycznie zdecydowalem wymienic na nowe. Po wymianie nie widzę różnicy. Czy ktos mial cos podobnego?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Problem ze sprzeglem.

Post autor: pinstonvw » śr kwie 26, 2017 22:00

Wymienili kompletne sprzęgło tj. docisk, tarczę i łożysko oporowe?
Masz takie mocowanie linki?
Obrazek


...

arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

Problem ze sprzeglem.

Post autor: arka10 » śr kwie 26, 2017 22:23

Ja myślę że to wygięty jeden z płaskowników widełek naciskających na łożysko ( oporowe ) wycisku sprzęgła.



janis77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 13, 2009 20:59
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Problem ze sprzeglem.

Post autor: janis77 » czw kwie 27, 2017 07:11

Ponstonvw wymienili kompletne sprzeglo i linke. Mocowanie linki mam tak jak na zdjeciu.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Problem ze sprzeglem.

Post autor: pinstonvw » czw kwie 27, 2017 20:16

W takim razie zdejmij linkę z łapy przy skrzyni. Podnieś auto i odkręć lewe koło i zdejmij zielony dekielek (widoczny na zdjęciu wyżej). Potem ukaże Ci się ramię dźwigni i takie coś:
Obrazek
Zdemontuj całość i sprawdź czy nie ma większych luzów, pęknięcia itp. Sprawdź pręt wyciskowy (powinien mieć odpowiednią długość ale jaką... nie pamiętam). Skoro wymieniali wszystko to i łożysko powinno być nowe więc chociaż sprawdzisz czy było wymienione. Jeśli tam wszystko będzie w porządku to składaj bebechy ponownie.


...

janis77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 13, 2009 20:59
Lokalizacja: Kołobrzeg

Problem ze sprzeglem.

Post autor: janis77 » czw kwie 27, 2017 22:23

Lozyska na pewno nie wymienili bo mowili ze jest ok. Na chwile obecna jezdze i do poki mi sie znowu linka nie zerwie jezdzil będę. Dopiero jak bedzie trzeba to bede rozvieral.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Problem ze sprzeglem.

Post autor: pinstonvw » pt kwie 28, 2017 21:41

Łożysko to groszowa sprawa. Jak już się wymienia sprzęgło to czemu nie wymienić takiej małej pierdoły.
Tu masz filmik obrazujący co gdzie i jak...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AosN89Yb1RQ[/youtube]


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości