Sprawdzenie skrzyni przed zakupem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

slajar0888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 26, 2016 08:43

Sprawdzenie skrzyni przed zakupem

Post autor: slajar0888 » pn mar 06, 2017 16:08

Witam wszystkich.
Padła mi skrzynia w 1.6 16V (ERT) i chce kupić używaną. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Co powinienem sprawdzić?
Z góry dzięki za odp.



Awatar użytkownika
gobin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 24, 2015 16:47

Sprawdzenie skrzyni przed zakupem

Post autor: gobin » sob mar 11, 2017 21:56

Witaj.
Kolego z uzywanymi skrzyniami to jest loteria. Musisz sie zastanowic czy chcesz tylko zamontowac zeby jezdzilo jakis czas i sprzedac auto, czy chcesz jezdzic dluzej....
Skrzynie ERT jak i inne do 1.4, 1.6 silnikow mialy wadliwe nity. W twojej skrzyni owe nity montowane byly o wiekszej srednicy (wytrzymywaly dluzej).

Ja mialem DUU, ale padla i postanowilem kupic regenerowana z gwarancja (musialem zwrocic stara). Najwazniejsze jest, zeby zamiast nitow na mechanizmie roznicowym byly sruby - kpl naprawczy.
Jezdze juz przeszlo rok i jestem zadowolony.


:)

slajar0888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 26, 2016 08:43

Sprawdzenie skrzyni przed zakupem

Post autor: slajar0888 » wt mar 21, 2017 21:27

Właśnie tak zrobiłem jak ty, czyli kupiłem po regeneracji czyli wymianie łożysk i nitow na śruby, do tego kompletne sprzęgło. Teraz mam inny problem, mianowicie na ciepłym silniku jak i skrzyni biegów biegi ciężką wchodzą a wybicie luzu potrzebuje dużej siły. Żeby z R zrobić luz muszę się szarpać z lewarkiem. Na zimnym silniku bieg chodzą lekko. W czwartek z powrotem auto jedzie do mechanika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości