Awaria dyfra golf MK2 <1.8 cyncro

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lotar77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 20, 2014 23:35

Awaria dyfra golf MK2 <1.8 cyncro

Post autor: lotar77 » wt paź 18, 2016 22:21

Witam wszystkich kolegów. Mam pytanie do użytkowników SYNCRO. proszę o pomoc, padł mi dyfer w golfie z czego można dopasować takowy dyfer????, czytałem że niby z paska b3 albo z golfa mk3 ale nie mam pewności lub z innych aut ale nic konkretnego nie znalazłem. Może ktoś z was przerabiał taką awarie. dzięki z góry za odpowiedz. pozdrawiam



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Awaria dyfra golf MK2 <1.8 cyncro

Post autor: darwaz » wt paź 18, 2016 22:32

Ale co Ci padło w dyfrze? Bo może nie trzeba szukać nowego. Tak dyfer pasuje od passata i od golfa mk3.



lotar77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 20, 2014 23:35

Awaria dyfra golf MK2 <1.8 cyncro

Post autor: lotar77 » wt paź 18, 2016 23:46

Witaj kolego Darwaz. nie mogę dokładnie opisać awaria ponieważ jeszcze nie zdołałem wydostać dyferka z auta, objawy były takie że na zakrętach był głośny pojedynczy stukot, wyglądało to tak jakby mechanizm różnicowy nie odłączał koła które robi większe koło .(ciężko mi to opisać)i jeszcze jak zmostkowałem piny od czujnika biegu wstecznego to napęd działał, ale przestał. na razie tak błądzę czytam jakieś opisy ludzi i nie mogę znieść podobnej awarii na forach,no i na dodatek sam nie mam pojęcia ani doświadczenia z tymi napędami,pozdrawiam



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Awaria dyfra golf MK2 <1.8 cyncro

Post autor: darwaz » śr paź 19, 2016 00:19

Ale co to znaczy że napęd przestał działać? Nie przekazuje momentu na tylne koło? czy co nie działa?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Awaria dyfra golf MK2 <1.8 cyncro

Post autor: jhosef » śr paź 19, 2016 08:22

Z mk3 aby nie od VR6 Syncro.



lotar77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 20, 2014 23:35

Awaria dyfra golf MK2 <1.8 cyncro

Post autor: lotar77 » pt paź 21, 2016 20:25

witam ponownie kolegów. tak jak mówisz kolego Darwaz nie przenosi mi napędu na tylne koła.a jak pisałem wcześniej na łukach waliło jakby na siłe sie mechanizm rozłączał . Ciężko mi to jakoś logicznie opisać. Myślałem ze to może wiskoza ale naprawdę jestem zielony w tych wynalazkach, a chciałem żeby to działało poprawnie, myślisz kolego że to może być też i wina wiskozy??



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Awaria dyfra golf MK2 <1.8 cyncro

Post autor: darwaz » pt paź 21, 2016 20:44

Ale skąd wiesz że nie masz napędu na tył? Jak to sprawdziłeś?
Mechanizm syncro nie ma rozłączenia do przodu. Ta gruszka czarna blokuje wolne koło co pozwala mechanizmowi działać do tyłu a jednocześnie nie blokować tylnych kół jak hamujesz jadąc do przodu. Nie ma takiej możliwości że się rozłączy napęd do przodu. Są 3 opcje nie przenoszenia mocy do przodu: Rozwalona wiskoza, pęknięte łożysko wolnego koła, urwane zęby. A to coś co Ci waliło na łukach to pewnie przesuwka która blokuje mechanizm w tył, jak się do końca nie cofnie to tak strzela.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości