Dziwne zgrzytanie - sprzęgło

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Casey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob lut 09, 2013 18:36

Dziwne zgrzytanie - sprzęgło

Post autor: Casey » czw maja 05, 2016 21:33

Witam auto to Golf 1.9 TDI PD 2002r ASZ 130KM

Otóż mój problem polega na tym iż na zimnym silniku - na puszczonym sprzęgle strasznie słychać takie chrobotanie, cyklicznie występujące podczas tego chrobotania trzęsie troche samochodem
Gdy wciskam sprzęgło do połowy zaczyna stosunkowo mocno zgrzytać
A po całkowitym wciśnięciu sprzęgła dzwięk ustaje

Teraz co dziwne.. Gdy dojeżdżam do krzyżówki, chcę się zatrzymać mam 5km/h bez używania hamulca po prostu na luzie tocze się, slysze podobne dzwięki co dziwne, czuję jakby było to spowodowane właśnie tym napędem odbieranym z kół

Napisałem iż dzieje się tak na zimnym silniku, bo w zasadzie tak jest, gdy silnik się nagrzeje, np po 10 - 15 km nie jest to aż tak zauważalne

Wrzucam filmik na postoju gdy wciskam powoli sprzęgło
https://youtu.be/ez98bUTARHw
Co to może być?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Dziwne zgrzytanie - sprzęgło

Post autor: Michał_1977 » sob maja 07, 2016 05:46

Casey pisze:A po całkowitym wciśnięciu sprzęgła dzwięk ustaje
W/g tego co piszesz,wychodzi że tarcza sprzęgła lub skrzynia,bo po wciśnięciu sprzęgła,zostają one odłączone od silnika.
2masa też niby ma lżej na wciśniętym,ale ten hałas troszkę inny jest niż dla 2masy :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Casey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob lut 09, 2013 18:36

Dziwne zgrzytanie - sprzęgło

Post autor: Casey » wt maja 17, 2016 22:18

a co z łożyskiem oporowym? Bo na początku najbardziej właśnie je o to obwiniałem, mogę z tym jeździć? Ciężko znaleść podobną sytuacje,

Na jednym forum czytałem że jest to wina dwóch łożysk w skrzyni - ale piernik wie czy objawy były identyczne bo po opisie można jedynie przypuszczać, ale cała operacja była dość droga.

Jak narazie zrobiłem z tym jakieś 5 tysięcy km, najgorzej mówię na zimnym silniku, wtedy gdy jade i zmieniam biegi to po wciśnięciu sprzęgła słychać jak coś nie do końca styka przez co powstają metaliczne szumy .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości