Zerwana poduszka - szarpanie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zokolic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 08, 2016 13:39

Zerwana poduszka - szarpanie

Post autor: zokolic » wt mar 08, 2016 13:50

Witajcie.
Nie mogę dotrzeć do informacji, która poduszka układu napędowego Golfie 1.6TD 1v 91rok została zerwana.
Nie widzę aby którakolwiek była urwana. Dlatego pytam was, drodzy miłośnicy germańskiej stali.
Objaw jest taki. Podczas jazdy jest ok. Puszczam gaz i jest szarpnięcie, lekkie dupnięcie.
Przy ruszaniu czuć że najpierw przemieszcza się układ napędowy, a dopiero później auto rusza.
Która najczęściej puszcza? Mam namyśli poduszkę.

Jak to wygląda z wymianą, trzeba pruć pół auta, czy wystarczy podnośnik / kanał i wykręcę ją na lewarku ?


Niemiecka niezawodność przepadła na zawszę, dlatego mam Golfa.
Polska nigdy nie będzie taka sama, dlatego wyremontowałem Żuka.
Uwielbiam symfonię włoskich silników, dlatego mam Fiata.
Nienawidzę stereotypów.

jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Zerwana poduszka - szarpanie

Post autor: jasza88 » wt mar 08, 2016 18:38

A może to nie poduszka silnika jest zerwana skoro nie widać ich uszkodzeń? Najpierw proponuję znaleźć przyczynę zanim wymienisz dobrą część. Może to tuleje na wahaczach, bo dają podobne objawy o których piszesz. Generalnie przetrzepanie auta na stacji diagnostycznej nie powinno więcej kosztować jak 20-30 złotych, na Twoim miejscu bym się tam wybrał.
Spróbuj jeszcze sprawdzić te tuleje, najlepiej auto na ziemi na hamulcu ręcznym, stajesz obok nieco przed przednim kołem, noga mocno na górną część opony drugą dobrze zapierasz na ziemi i pchasz butem do tyłu potem do przodu, jeśli koło Ci się waha mocno tj. wychyla do tyłu czy do przodu a auto stoi w miejscu to przyjrzyj się tuleją lub innym elementom zawieszenia. Bajo ;)



zokolic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 08, 2016 13:39

Zerwana poduszka - szarpanie

Post autor: zokolic » śr mar 09, 2016 10:37

Właśnie od tego zacząłem - od wahaczy/zawieszenia.
Myślałem że półoś jest wystukana i robi obrót lewo prawo z luzem do kierunku jazdy. - Otóż - NIE.
Skrzynia biegów jest dziwnie opuszczona. Stojąc przed śmierdzielem, skrzynia wisi niżej lewego koła - od kierowcy.
Może źle patrzyłem? Macie jakieś schemaciki ile jest tam poduszek ? Standard Lewa, prawa i środkowa/tylna?


Niemiecka niezawodność przepadła na zawszę, dlatego mam Golfa.
Polska nigdy nie będzie taka sama, dlatego wyremontowałem Żuka.
Uwielbiam symfonię włoskich silników, dlatego mam Fiata.
Nienawidzę stereotypów.

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Zerwana poduszka - szarpanie

Post autor: kawowy19 » czw mar 10, 2016 00:50

A sprzegło czasami nie szwankuje?
Jedną masz z przodu na saniach przy chodnicy. Druga i trzecia na tylnych saniach. Jedna w okolicach nóg kierowcy druga, druga nóg pasażera.
Z awaryjnością nie ma reguły. Natomiast chyba najrzadziej psuje się ta od pasażera. Kiedyś w jednym mk2 złapałem za silnik i można go było od strony kierowcy podnosić. Okazało sie że ta poducha się wyrwała razem z gwintem śruby którą ja przykręca i można było nim normalnie bujać. Musisz się przyjrzeć.
Co do wymiany to spokojnie kanał i lewarek wystarczą.



zokolic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 08, 2016 13:39

Zerwana poduszka - szarpanie

Post autor: zokolic » czw mar 10, 2016 10:25

Sprzęgło jest fabryczne, auto ma na liczniku 453 tysiące, a ile było cofane kto wie...
Bierze wysoko, ale jest sprawne. Może sprężyny na tarczy szwankują.
Docisk ma już swoje przejechane, przy ruszaniu lekko auto drży.
Znalazłem uszkodzoną poduszkę. wlazłem na skrzynie przy otwartej masce. Odkleiła się od poduszki i jednak lewa poducha padła. oznaczenie Swag 30 13 0004
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Niemiecka niezawodność przepadła na zawszę, dlatego mam Golfa.
Polska nigdy nie będzie taka sama, dlatego wyremontowałem Żuka.
Uwielbiam symfonię włoskich silników, dlatego mam Fiata.
Nienawidzę stereotypów.

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Zerwana poduszka - szarpanie

Post autor: kawowy19 » czw mar 10, 2016 11:06

no widzisz czyli podobnie jak w tamtym mk2



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości