Prawidłowe złożenie przegubu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Prawidłowe złożenie przegubu

Post autor: jpatryk125 » czw lut 04, 2016 21:46

Witam.

Pękła mi manszeta (osłona przegubu) na lewej półośce przy przegubie wewnętrznym, więc przyszedł czas ją wymienić. Zdjąłem półoś, wybiłem przegub i go rozebrałem celem usunięcia ew. piachu oraz starego smaru. Niestety rozbierałem go w pośpiechu i teraz mam problem z prawidłowym zamontowaniem wianka przegubu. Okazało się, że nie jest on symetryczny. Mianowicie na jego wewnętrznej powierzchni z jednej strony (A) znajduje się takie podtoczenie/powierzchnia płaska, a z drugiej (B) ma już powierzchnię sfery do końca (Dużo wyjaśni zdjęcie)

Obrazek

I teraz mam pilne pytanie. Czy ma ktoś może przegub na półce w garażu i mógłby sprawdzić, czy montaż; jaki przedstawiłem na zdjęciu poniżej jest prawidłowy, czy może powinienem zamontować go odwrotnie.

Obrazek

Proszę o pomoc, bo Golfik unieruchomiony.



Awatar użytkownika
machul333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 10:36

Prawidłowe złożenie przegubu

Post autor: machul333 » pt lut 05, 2016 14:33

Z tego co ja pamiętam to można go złożyć tylko w jeden sposób , inaczej się nie da bo będzie się klinował.



Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Prawidłowe złożenie przegubu

Post autor: jpatryk125 » pt lut 05, 2016 17:46

Byłem w sklepie oglądać nowy przegub. Niestety był to zamiennik i różnił się szczegółami od mojego, przez co dalej byłem w kropce.

Złożyłem swój przegub na sucho w pozycji (czytając od góry) AB oraz BA, a następnie nabiłem na półoś.

Wykonując gwałtowne ruchy przegubem w pozycji BA momentami przycinał się/klinował , natomiast w pozycji AB przycinanie nie występowało.

Reasumując. Przegub złożyłem w pozycji AB (tak jak na zdjęciu), następnie wypełniłem smarem itd...
Półoś już na aucie.

Zdam relację za jakiś czas, czy wszystko jest w porządku, może się kiedyś komuś przyda.



Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Prawidłowe złożenie przegubu

Post autor: jpatryk125 » pt lut 12, 2016 13:26

Witam.
Wszystko jest w porządku. Auto jeździ, skręca, przyspiesza, hamuje.
Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości