`Ruszanie` na sprzęgle

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Brago
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 13:19
Lokalizacja: Łódź

`Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: Brago » czw gru 10, 2015 21:04

Cześć, miesiąc po kupnie golfika dostrzegłem problem, który objawia się tym, że gdy chcąc ruszyć ze sprzęgła nie dodając gazu na równym terenie samochód dostaje padaki.
W innych autach sprzęgło było takie sprężyste i mocne, u mnie tego nie ma. Muszę bardzo leciutko ale to bardzo puszczać, żeby pojechał normalnie, mocniej puszczę i zaczyna się..

Moje spostrzeżenia:
-Auto po puszczeniu sprzęgła delikatnie i płynnie zachowuje się w sposób taki, że obroty zmniejszają się do ok. 500 z 800, światła przygasają następuje zjawisko auto wdepnięcia pedału gazu (oczywiście sam samochód sobie go lekko wciska co czuje pod butem jak mam stopę lekko przyłożoną do pedału) i obroty do 1000, światła do swojego normalnego stanu i tak jeszcze 2-3 razy w ciągu 5-6 sekund dopóki nie pojedzie normalnie płynnie.

Proszę pomóżcie mi, ale też nie zwiastujcie wymiany sprzęgła. :-(

Golf 4 1.6 8V AKL Gaz + Benzyna



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

`Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: muszkatobiasz » czw gru 10, 2015 22:46

niestety ale sprzęgło powoduje te drgania



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

`Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: pironet » pt gru 11, 2015 22:58

jeśli poduszki na skrzyni i silniku masz ok to docisk krzywo bierze i szarpie skrzynią


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Brago
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 13:19
Lokalizacja: Łódź

`Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: Brago » sob gru 12, 2015 08:07

A sytuacja, w której jadę sobie autem powiedzmy 55-60/h albo 45km/h mam włączony 3-ci bieg odejmuję nogę z gazu i auto mi robi takie 2-3 przeskoki, hopki. Taka sama sytuacja się powtarza gdy chcę przyśpieszyć po danym czynie puszczenia nogi.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

`Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: pironet » sob gru 12, 2015 20:39

taj jak pisałem sprawdz poduszki skrzyni i silnika jak nie to nagraj bo nie bardzo ogarniam "hopki"


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14084
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

`Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 13, 2015 10:53

Brago pisze: pedału gazu (oczywiście sam samochód sobie go lekko wciska co czuje pod butem jak mam stopę lekko przyłożoną do pedału)
Jak na moje,to pancerz linki (bo tam chyba masz gaz na linkę :bajer: ) jest gdzieś naprężony i dodatkowo poduchy lub stabilizator silnika (lizak na dole) wywalone,co powoduje przechylanie się silnika i zwiększanie obrotów.Inaczej tego nie widzę.
Brago pisze:Proszę pomóżcie mi, ale też nie zwiastujcie wymiany sprzęgła.
Mam pokasować wszystkie posty,czy radzić zmianę auta? :grin:
Nie ma co się oszukiwać. Szarpie przy ruszaniu,to sprzęgło do roboty.Poduchy mogą tylko to nasilać.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Brago
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 13:19
Lokalizacja: Łódź

Re: `Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: Brago » pn gru 14, 2015 17:30

Brago pisze:Proszę pomóżcie mi, ale też nie zwiastujcie wymiany sprzęgła.
Michał_1977 pisze:Mam pokasować wszystkie posty,czy radzić zmianę auta? :grin:
Nie ma co się oszukiwać. Szarpie przy ruszaniu,to sprzęgło do roboty.Poduchy mogą tylko to nasilać.
To miała być bardziej modlitwa. :>

Może nie tyle co szarpie ale mówię, auto samo sobie reguluje przez ten czas dawkę gazu naciskając pedał gazu, przez co obroty przy samoczynnym wciśnięciu się podnoszą, a zaraz spadają przez co światełka przygasają, szarpnąć tył - przód, raczej nie szarpie tylko tak niemrawo jedzie do przodu na tym sprzęgle.

Sprawdzę, a raczej dam do sprawdzenia te poduchy, jakbyście mi mogli powiedzieć orientacyjny koszt ich i ile by to kosztowało +/- u mechaniora, i tak na marginesie : Łapa poduchy to to samo co poducha? :?

Pozdrówki.



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Re: `Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: hudy8 » pn gru 14, 2015 22:57

Kolego miałem w tamtym roku podobny problem. Podczas ruszania dość mocno było czuć szarpanie. Poduszki sprawdzone i były ok. Wszystko przeszło po wyjeździe na wakacje. Po zrobieniu trasy 1600km przestało szarpać. Wcześniej samochód jeździł na krótkich trasach. Po powrocie rozmawiałem z mechanikiem i powiedział mi że podobny efekty bym osiągnął po lekkim przypaleniu sprzęgła. Nie wiem dokładnie co było powodem szarpania ale pochodziło ono od sprzęgła.
Szarpanie podczas jazdy po puszczeniu i dodaniu gazu może być od poduszek lub luzy na mechanizmie różnicowym w skrzyni.



Awatar użytkownika
Brago
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 13:19
Lokalizacja: Łódź

`Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: Brago » wt gru 15, 2015 01:15

Z tego co czytałem tu na forum to raczej nie będzie mechanizm różnicowy, a prędzej te poduszki, więc jeśli już obstawiam to zapytam was o :
-Koszt poduszek silnika i skrzyni
-Ceny za robotę u mechanika
-Czy łapy poduchy to właśnie poduszki
-I stopień trudności wymiany tych poduch

Pozderka.



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

`Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: hudy8 » wt gru 15, 2015 07:09

Wymiana nie jest skomplikowana. Jeśli nie masz kanału to trzeba podnieść przód dość solidnie by wejść pod samochód. Trzeba mieć też dodatkowy podnośnik by przytrzymać silnik lub skrzynię. Co do poduszek to moim zdaniem albo oryginały albo sprawne używki bo na nowych zamiennikach telepie jak w starym ursusie. Może ktoś ma lepsze doświadczenia z zamiennikami i coś ci poleci. Ja zamienniki brał bym tylko pod skrzynię i to te droższe.



Awatar użytkownika
Brago
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 13:19
Lokalizacja: Łódź

`Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: Brago » śr gru 16, 2015 00:51

No dobra, dzięki wielkie będę kombinował i dam znać jak poszło. :)



Awatar użytkownika
Brago
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 13:19
Lokalizacja: Łódź

Re: `Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: Brago » pn gru 21, 2015 21:44

Miałem prawą półoś trochę odkręconą. Szarpanie z odejmowaniem nogi z gazu ustało, ale ruszyć na sprzęgle nadal ciężko. Wczoraj miałem pewną eskapadę Lanosem 1,5 i tam sprzęgło było robione 20 tyś temu, idealnie bierze przy podłodze i jest twardziutkie i od razu auto rusza, u mnie tego niestety brak.



Awatar użytkownika
Brago
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 13:19
Lokalizacja: Łódź

`Ruszanie` na sprzęgle

Post autor: Brago » śr sty 06, 2016 06:17

Czy półoś jest równie odpowiedzialna za takie zjawiska wyżej opisane?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości