Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lichyVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 20, 2014 20:53

Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: lichyVW » wt maja 20, 2014 22:11

Witam.
Mam problem z zestawem sprzęgła w moim samochodzie - VW GOLF IV 1.9 TDI 90KM 1998r. Opiszę całą sytuację od początku.
Pewnego dnia padło mi sprzęgło, więc postanowiłem je wymienić razem z kołem dwumasowym. Dobrałem w internetowym katalogu części kompletny zestaw sprzęgła firmy LUK oznaczenie - 600 0006 00. Po rozebraniu skrzyni biegów stare sprzęgło z dwumasem nieco różniło się od nowego, ale w sklepie zapewniano mnie, że ten zestaw jest odpowiedni do mojego samochodu. Po drodze wymieniłem simering, ponieważ był wyciek oleju. Założyłem nowy zestaw po czym złożyłem wszystko. Wymieniłem również wysprzęglik. Nowe sprzęgło odpowietrzyłem po czym odpaliłem samochód i wbijam sprzęgło i słychać, że coś tam mocno haczy (metaliczne ocieranie się). Dodam, że łapa sprzęgła była lekko przekrzywiona, ale na starym sprzęgle sprawowało się wszystko dobrze póki nie padło. Co może być tego przyczyną ? Co tutaj może być nie tak ? W pewnym małym serwisie, w którym raczej zajmują się samochodami ciężarowymi usłyszałem, że do tego modelu wyszło kilka rodzajów sprzęgieł i najprawdopodobniej dobrałem złe. Sytuacja jest o tyle dziwna, że to sprzęgło jest dedykowane do mojego samochodu. Mogę prosić o jakieś rady, sugestie ?



pawlom95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2014 09:27

Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: pawlom95 » wt maja 20, 2014 23:02

A porównywałeś do starego sprzęgła czy wymiary itd. się zgadzają?
Prawdopodobnie będziesz musiał skrzynie sciągnąć i zbadać co ociera.
Podczas zakupów to najlepiej wymontować częśc i jechać z nią na sklep od razu, bo bardzo często się zdarza że dadzą coś innego.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: J.B.S. » wt maja 20, 2014 23:14

Do tych samochodów sa dwa rodxzaje sprzegieł i dwumasów.Firma LUK i Sachs.Jesli zmieniasz cały zestaw łącznie z dwumasem sa one zamienne .Jesli chcesz zmienić samą tarczę lub docisk musisz dobierać po firmie ktora masz na aucie.
Czesto zdarza sie w tych samochodach że przełamuje sie łapa sprzegła.Zdejmij skrzynie zobacz co jest nie tak i po sprawie.



orel11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 21:09
Lokalizacja: WLKP

Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: orel11 » wt maja 20, 2014 23:15

Trochę to dziwne ,bo raczej w tym roczniku powinieneś mieć jeszcze zwykłe sprzęgło ,a nie dwumas.Może to miałeś na myśli pisząc ,że stare sprzęgło różniło się od nowego ,bo było zwykłe.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: Michał_1977 » śr maja 21, 2014 05:41

orel11 pisze:Trochę to dziwne ,bo raczej w tym roczniku powinieneś mieć jeszcze zwykłe sprzęgło ,a nie dwumas
A może to jest ALH? :bajer:

lichyVW, gdy wybierałeś dział mechanika,nie zauważyłeś że po sąsiedzku jest dział układ napędowy? Nie sądzisz,że do tego drugiego twój temat bardziej pasuje? :chytry:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

lichyVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 20, 2014 20:53

Re: Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: lichyVW » śr maja 21, 2014 15:22

Fakt, napisałem w złym dziale, ale to się nie powtórzy. Zobacz godzinę postu, spieszyłem się do spania bo rana praca.
Przyznam szczerze, że wymiarowo nie sprawdzałem tego dokładnie, ale wymiarami z grubsza nowy zestaw nie różnił się od starego.
Silnik ALH chyba obsługuje ten sam zestaw sprzęgła. Czyli nikt nie miał podobnego problemu ? Chyba oddam samochód do mechanika, ponieważ urlop się skończył i nie ma za bardzo kiedy rozebrać tej skrzyni, a jak wiadomo nie jest to chwila roboty. Nie orientujecie się ile może kosztować mniej więcej taka usługa ?



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: J.B.S. » śr maja 21, 2014 19:18

200 - 300 zł.



lichyVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 20, 2014 20:53

Re: Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: lichyVW » czw maja 22, 2014 16:09

Uwaga ciekawostka ! Mechanik dziś powiedział, że do mojego modelu są 4 rodzaje sprzęgła, które różnią się grubością i czymś jeszcze, niestety w tej chwili zapomniałem czym. Może się ktoś wypowiedzieć na ten temat ? Tak jak pisałem w pierwszym poście w katalogu wyskoczył jeden konkretny zestaw sprzęgła, który kupiłem. Powiem szczerze, że to ciekawe. Chętnie dowiedział bym się czegoś na ten temat.



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: XV2 » czw maja 22, 2014 20:04

A może ktoś blachę zaklepał i tarła o nią :banghead:. Ja tak miałem.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

lichyVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 20, 2014 20:53

Re: Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: lichyVW » czw maja 22, 2014 22:46

XV2 pisze:A może ktoś blachę zaklepał i tarła o nią :banghead:. Ja tak miałem.
Jaką blachę ? Możesz coś więcej napisać na ten temat ?



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: XV2 » czw maja 22, 2014 23:22

Obrazek


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

lichyVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 20, 2014 20:53

Re: Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: lichyVW » pt maja 23, 2014 15:47

Wersja całkiem prawdopodobna, zwłaszcza, że podczas ściągania skrzyni ta blacha lekko mi się pokrzywiła. Zobaczymy co powie mechanior.



LittleBug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 11, 2013 11:46

Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: LittleBug » sob maja 24, 2014 12:13

Jeżeli łapa jest chociaż trochę skrzywiona, przy nowym zestawie może mieć to wpływ na jego pracę!!!

Znałem juz takie przypadki. Źle zrobiłeś, że jej nie wymieniłeś.

Sprzęgła miały prawo się różnić, bo pewnie w samochodzie zamontowany był fabrycznie SACHS, natomiast Ty założyłeś LuKa, a są to 2 różne systemy sprzęgieł samonastawnych (XTend oraz SAC), więc różnią się dopasowaniem docisku do koła, ale działają tak samo i nie widać różnic w użytkowaniu dla kierowcy.



lichyVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 20, 2014 20:53

Re: Wymiana kompletnego zestawu sprzęgła

Post autor: lichyVW » sob maja 24, 2014 13:54

Zdaję sobie sprawę, że zawaliłem. Jeśli chodzi o tą łapę bo przyjmuje do wiadomości, że to może być jej wina to przyszło mi na myśl pytanie, a mianowicie: lepiej kupić używaną łapę z allegro czy może zamiennik z firmy TOPRAN, który jest dostępny w InterCars-ie ? Wolę to wiedzieć w razie gdyby okazało się, że to właśnie łapa jest powodem problemu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości