Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pt sie 17, 2018 14:33

Są generalnie dwa rodzaje takich zestawów. 228 mm i 240 mm. To wymiar tarczy sprzeglowej. Mniejsze do 5 biegowych a większe do 6 biegowych. Możesz zapodac też jednomas będzie o połowę tańszy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Bl4ck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt lip 09, 2010 19:42
Lokalizacja: Grudziądz/Toruń

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Bl4ck » pn sie 20, 2018 05:50

Czyli 228mm, mam 5 biegów. Dzięki.


Dawniej VW Polo (86c), Polo 6N 3D 1.3ADX), Obecnie Mk4 (5D,TDI-ALH)

mik_ey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt lut 03, 2015 20:33

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: mik_ey » śr paź 10, 2018 11:47

Cześć,

Czy ktoś z Was wie jakie sztywne koło zamachowe wraz z odpowiednim sprzęgłem podejdzie do 2.3 VR5 AQN ze skrzynia pięcio biegowa?

Pozdrawiam



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Hubi14 » wt lut 19, 2019 21:22

Szybkie pytanie... czy chcąc wsadzić do Golfa IV ASZ skrzynia 6gang komplet z Szarana BTB kupujemy tylko kompletne sprzęgło docisk dwumasę z BTB czy trzeba jeszcze jakieś śruby dokupić czy wysprzęglik? Czytałem o tym w dziale speed i w sumie mam mętlik mały w głowie..



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » wt lut 19, 2019 23:40

Z tego co wiem to te skrzynie są chyba nawet takie same w Sharanie co w golfie itp. tylko są otwory montażowe pod ewentualny kosz podpory. Oczewiscie przełożenia są niższe w sharanie bo to kamienica na kołach. Aczkolwiek gdzieś miałem spisane przełożenia, prędkości z sharana. Coprawda mam Sharana ale auy i te początkowe auta miały lepsze skrzynie bez tej wady z luzem na łożysku. Także jak z tego btb skrzynia to na sto procent wadliwa jest bo silniki btb wychodziły w sga tylko przez 3 lata.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Hubi14 » śr lut 20, 2019 19:53

ehh źle pytanie sformułowałem.. mój błąd.. mam w Golfie ori skrzynię 6 ERF i tłucze mi już niemiłosiernie dwumasa a, że mam w planach montaż 1749VB i jakiegoś wirusa to i o sprzęgle by wypadało pomyśleć od razu i pytanie czy pchać komplet od BTB czy ori z ASZ z Golfa wytrzyma.. domyślam się, że na AL'kach i 1749VB nie osiągne bóg wie czego ale nie chciałbym wymieniać po pół roku sprzęgła... i nie mam zamiaru też dawać do obicia kevlarem bo nie mam też w planach poważnych mocy :)



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: RaV_ » wt mar 26, 2019 15:47

Witajcie :bajer:
Mój tata posiada Golfa Mk2 US 1.8 rocznik 1989. Padło sprzęgło, w zasadzie umarło całkowicie, wcześniej już szwankowało. Tata planuje zmienić auto a ja mam sentyment do tego samochodu i planuje je odnawiać w miare możliwości.
Moje pytanie brzmi - jak dobrać do niego komplet sprzęgła? Chcę kupić sam i dać mechanikowi do wymiany gotową część - gdybym odstawił do mechanika zlecając mu poszukanie i zakup sprzęgła, to możliwe że włożyłby "byle co". Zdaje się na Waszą pomoc.
Proszę, pomóżcie mi rozpocząć proces ratowania pięknego Golfa



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » wt mar 26, 2019 19:30

Ech jak to mechanik taki głupi zawsze musi być. Skoro uważasz że lepszy jesteś to sam to zrób. Mechanik to nie twój wróg by wiecznie podchodzić do niego okoniem. To samo w pracy mam. Każdy tzw oglądacz przychodzi i ogląda unas płyty z kamienia (granit, marmur itd). Też chce być mądrzejszy bo kupi kamień sam i potem da kamienuarzowi by obrobił. Tylko mówię wtedy że kamieniarz ma unas zniżki bo to stały klient. Jak kupić płytę a musi kupić całą np 6m2 bo nie da się kupić pół. Wykorzystanie do zrobienia blatów czy parapetów 3 metry to mu zostanie na inną robotę. Taka inwestycja. Jak mu przy obrabianiu pęknie płyta to już jego sprawa i będzie musiał kupić drugą. A klienta płyta to już jego problem jak coś pęknie.
Tu też powinieneś albo samemu kupić części i wymienić albo oddać auto do mechanika i uzgodnić na jakich częściach naprawia auto. Lekarzowi w przychodni też chcesz podpowiadać jak ma cię leczyć?.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: RaV_ » wt mar 26, 2019 23:55

wesol, wiele razy przejechałem się na moim zaufaniu do mechanika, współpracownika, nawet na rodzinie. Dmucham na zimne.
Dlaczego dla mechanika problemem ma być wymiana części, które sam kupiłem wcześniej? Wole radzić się ludzi którzy pasjonują się Golfami i wiedzą dokładnie co będzie dobrym wyborem niż mechanika który sprawdzi w bazie który zamiennik będzie okej.
Jeżeli jeden mechanik mi odmówi wymiany, pójde do kolejnego - proste. Wole wiedzieć co mam w samochodzie niż zastanawiać sie czy to nowa część czy odzysk.



merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: merkava » śr mar 27, 2019 08:55

Pytanie na poziomie przedszkolnym, ale jak ocenić że sprzęgło kończy swój żywot? W poprzednich autkach jakoś nie miałem z tym problemu, ale w obecnie używanym Polo Kombi mam element pt samoregulator, i nie ukrywam że jego budowa i działanie stanowi dla mnie mały zonk (w kontekście oceny stanu tarcz sprzęgła)..


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » śr mar 27, 2019 11:43

Mechanik jak coś nie uwzględnia ci gwarancji. Twoje części to się potem w razie co bujaj. Zawsze bierzemy paragon a najlepiej nawet tylko fakturę imienna.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: RaV_ » ndz mar 31, 2019 10:38

Ponowię pytanie - jakie sprzęgło kupić do samochodu Golf GL II 1.8, rocznik 1990? Zależy mi na jak najwyższej jakości.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: muszkatobiasz » sob kwie 20, 2019 23:52

witam golf iv asz 280-300km obecnie mam wyklepany dwumas z arl i docisk z btb sharan,sprzęgło wytrzymuję jeśli odczekam chwilę po zmianie biegu na wyższych biegach, i pomału myślę co by tu założyć żeby wytrzymało to jakiś czas? dwumas z btb? czy coś innego



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » ndz kwie 21, 2019 05:35

Jednomas. Ja miałem w golfie asz sharanie auy li było dobrze a też trochę podwirusowane było. Kiedyś namówił mnie bajer czyli Krystian w vagbauer z Gdyni. Mówił że zakładał do aut gdzie zaraz Robert robił w aucie 250 km i 450 Nm i nie było uślizgu. Zresztą mam jeszcze jednomas w touranie 1t2 bls i jest miodnie. W touranie 1t3 CAYC już dawali w serii jednomas i też jest okej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości